Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki mają już ponad 400 oddziałów bezgotówkowych. Najnowszy raport cashless.pl

Z zapowiedzi bankowców wynika, że w najbliższym czasie odejście od obsługi gotówki w placówkach jeszcze przyspieszy

Z danych zebranych przez cashless.pl wynika, że na koniec marca bieżącego roku banki detaliczne działające na polskim rynku miały 404 oddziały, w których nie było tradycyjnej obsługi kasowej. To o 19 więcej niż na koniec 2019 r. Wpłaty i wypłaty pieniędzy można w takich placówkach realizować, ale nie przy ladzie z kasjerem a w urządzeniach automatycznych takich jak bankomaty czy wpłatomaty.

Przeczytajcie także: BNP Paribas przyspiesza bezgotówkową transformację

Podobnie jak w poprzednich okresach, bankiem, który posiada najwięcej bezgotówkowych oddziałów, jest ING. W jego sieci znajdowało się na koniec I kw. 2020 r. 146 takich placówek. Na drugim miejscu plasuje się Plus Bank (ponad 80 placówek), który współdzieli obsługę klientów z innymi spółkami z grupy kapitałowej, takimi jak np. operator telefonii komórkowej Plus. Na kolejnych miejscach znalazły się BNP Paribas i Millennium – obie instytucje mają ponad 40 bezgotówkowych oddziałów.

Przeczytajcie także: Revolut uruchamia w Polsce program lojalnościowy

W najbliższym czasie spodziewać się należy przyspieszenia transformacji sieci oddziałów bankowych na bezgotówkowe. Decyduje o tym nie tylko dążenie banków do optymalizacji wykorzystania zasobów ludzkich w placówkach stacjonarnych, ale i zagrożenie epidemiczne. W ubiegłym tygodniu BNP Paribas poinformował, że w II kw. liczba bezgotówkowych oddziałów w jego sieci przekroczyła już 100. Trzeba też zaznaczyć, że rzeczywista liczba bankowych oddziałów bezgotówkowych może być nieco inna niż wynika to z zestawienia cashless.pl, gdyż część banków nie podaje aktualnych danych na ten temat. Mowa np. o wspomnianym wyżej Plus Banku czy Getinie.


KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies