Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prawie 19 mln Polaków korzysta z kont przez internet. Najnowsze dane ZBP

Związek Banków Polskich podał także, że liczba użytkowników bankowych aplikacji mobilnych wzrosła do 12,4 mln

Związek Banków Polskich opublikował raport Netbank za I kw. 2020 r., w którym zaprezentował aktualne statystyki dotyczące bankowości elektronicznej. W I kw. 2020 r. banki miały podpisanych 37,3 mln umów na dostęp do konta przez internet. To niecałe 100 tys. mniej niż na koniec IV kw. 2019 r. Natomiast liczba klientów aktywnie korzystających z bankowości internetowej wzrosła z poziomu 18,3 mln w grudniu ubiegłego roku do 18,9 mln w marcu bieżącego roku. W tym samym czasie liczba użytkowników bankowych aplikacji mobilnych wzrosła z ok. 12 mln do prawie 12,4 mln.

Przeczytajcie także: Rośnie liczba osób korzystających z bankowości mobilnej

Tradycyjnie mniejsze zmiany widoczne są w statystykach dotyczących wykorzystania bankowości elektronicznej przez firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Jednak i tu zauważane są wzrosty zainteresowania bankowaniem przez internet. Liczba firm posiadających umowy na dostęp do e-bankowości wzrosła o ok. 20 tys. względem IV kw. 2019 r. Natomiast liczba firm aktywnie korzystających z tego rozwiązania wzrosła z 1,781 mln w grudniu 2019 r. do 1,858 mln w marcu 2020 r.

Przeczytajcie także: mBank przedłuża promocję na Paynow

W raporcie Netbank znalazły się także dane dotyczące klientów mobile only, czyli takich którzy swoimi rachunkami bankowymi zarządzają wyłącznie przez urządzenia mobilne. Z danych ZBP wynika, że na koniec marca bieżącego roku było ich ponad 6,1 mln (dla porównania w grudniu 2019 r. było ich ok. 5,8 mln). Dane te są porównywalne z tymi zawartymi w raporcie cashless.pl na temat bankowości mobilnej, gdzie liczbę klientów mobile only na koniec marca 2020 r. oszacowano na ok. 6,5 mln.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies