Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard uruchamia nową platformę dla firm m.in. z Polski. Ma im ułatwić zaistnienie na rynkach zagranicznych

Mowa o rozwiązaniu Mastercard Trade Solution, które pozwala na zdalną weryfikację kontrahentów

Mastercard poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Octet Europe i wspólnym uruchomieniu platformy Mastercard Trade Solution. Rozwiązanie to kierowane jest do małych i średnich firm z Europy, w tym z Polski, które chciałyby rozpocząć działalność za granicą. Ma pomóc firmom planującym karierę międzynarodową w znalezieniu solidnych partnerów handlowych.

Przeczytajcie także: Bezcenne Chwile będą jeszcze cenniejsze

Rozwiązanie Mastercard Trade Solution weryfikuje każde przedsiębiorstwo w sieci. W celu zminimalizowania ryzyka, każdy uczestnik transakcji na platformie Octet jest kompleksowo sprawdzany w kontekście przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, jak również przechodzi przez procedurę KYC ("poznaj swojego klienta") oraz jest weryfikowany pod kątem nałożonych sankcji gospodarczych.

Wszystkie te działania mają na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa małym i średnim firmom, które szukają partnerów handlowych za granicą i chcą wejść na nowe rynki.

Przeczytajcie także: Mastercard zapłacił za udziały w bLiku ponad 83 mln zł

Nowa platforma zachęca także do korzystania z posiadanych już kart płatniczych Mastercard jako zaawansowanych narzędzi do zarządzania przepływem środków i płacenia dostawcom. Technologia Mastercard jest tu wykorzystywana do świadczenia usług płatniczych, a także gwarantuje większą elastyczność w zakresie wyboru preferowanej metody płatności. W praktyce oznacza to, że kupujący mogą za towar zapłacić kartą, nawet jeśli dostawca nie przetwarza tego typu płatności.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies