Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już 24 banki są w Zastrzegam.pl

Do grona instytucji, których klienci mogą blokować karty za pomocą tego systemu, dołączyły Alior i T-Mobile Usługi Bankowe. Z dużych brakuje już tylko mBanku

Chociaż z informacji uzyskanych w biurze prasowym mBanku można wywnioskować, że instytucja ta planuje wejście do Zastrzegam.pl, to na razie ciężko powiedzieć, kiedy to się stanie. – W przyszłości nasz bank może dołączyć do tej inicjatywy – odpowiedział mi tylko Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku.

Przeczytajcie także: Pharming. Przy nim phishing to rybka

Tymczasem spośród największych konkurentów mBanku w systemie Zastrzegam.pl są już wszyscy, czyli m.in. PKO, Pekao, BZ WBK, ING, Millennium, Citi Handlowy, Raiffeisen Polbank i Getin. Od niedawna także Alior oraz jego dziecko zbudowane z telekomem, czyli T-Mobile Usługi Bankowe.

Zastrzegam.pl to system do blokowania utraconych kart stworzony przez Związek Banków Polskich. Charakteryzuje się łatwym do zapamiętania numerem telefonu 828 828 828, pod którym kartę zastrzec mogą klienci wszystkich banków – uczestników systemu. Listę tych instytucji można znaleźć na stronie zastrzegam.pl.

Przeczytajcie także: Od biometrii w finansach nie ma odwrotu

Aby zablokować plastik, wystarczy zadzwonić pod podany numer i, zgodnie z instrukcją wydawaną przez automat telefoniczny, podać nazwę banku, którego kartę chce się zastrzec. Automatyczny system połączy klienta z centrum zastrzegania kart jego banku. Połączenie z numerem 828 828 828 nie jest dodatkowo płatne. Przy czym można dzwonić z telefonów stacjonarnych, komórkowych oraz z zagranicy, poprzedzając numer kierunkowym do Polski +48.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies