Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Platforma Detalistów zarejestrowała nazwy Spark i Spark Wallet. Czy to nowy system płatności mobilnych?

Platforma Detalistów od kilku miesięcy informuje o pracach nad rozwiązaniem, które ma pozwalać na płatności oraz bezdotykowe przesyłanie elektronicznych paragonów

W opublikowanym dziś najnowszym numerze Biuletynu Urzędu Patentowego znalazła się informacja o zgłoszeniu przez spółkę Platforma Detalistów dwóch znaków towarowych: Spark i Spark Wallet. Mają być wykorzystywane do określania produktów i usług w takich obszarach jak m.in. płatności mobilne, transakcje finansowe i elektroniczne paragony.

Przeczytajcie także: E-paragon od Platformy Detalistów ma być w sierpniu

Nie jest tajemnicą, że Platforma Detalistów od dłuższego czasu pracuje nad nowym standardem w zakresie bezstykowych płatności mobilnych oraz sposobem na przesyłanie elektronicznych paragonów. Kilka tygodni temu spółka zapowiedziała, że odpowiednie rozwiązanie w tym zakresie będzie gotowe już w sierpniu. Czy będzie nosić nazwę Spark i dlaczego akurat taką?

Przeczytajcie także: Oto nowy sposób na odbieranie e-paragonów

Z pytaniem w tej sprawie zwróciłem się do prezesa Platformy Detalistów Cezarego Pierzana. Jego zdaniem jest jeszcze za wcześnie, aby móc mówić o szczegółach, które zostaną ujawnione za kilka tygodni. Natomiast nieoficjalnie dowiedziałem się, że nazwą, która będzie używana do określenia nowego produktu Platformy Detalistów, będzie nazwa Spark, a więc bez drugiego członu w postaci słowa Wallet. A logo Spark opublikowane w BUP wygląda tak:

Platforma Detalistów to spółka współpracująca z takimi firmami jak Decathlon, LPP, Ikea, Super-Pharm, Putka a także z operatorem serwisu Przelewy24 oraz Fundacją Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Więcej na temat opracowywanego przez Platformę Detalistów rozwiązania możecie przeczytać w tekście Platforma Detalistów: e-paragon na telefon będzie gotowy już w sierpniu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies