Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Próbują wprowadzić nowy model tzw. bankowości społecznej. ePera nominowana do tytułu Fintech Future

Fintech Future to jedna z czterech kategorii corocznych fintechowych nagród cashless.pl

ePera to spółka celowa założona w Singapurze przez twórców oferowanej swego czasu przez Aliora aplikacji Haiz. Po odejściu z tego banku jego założyciela i wieloletniego prezesa Wojciecha Sobieraja, w 2018 r. instytucja zrezygnowała z projektu Haiz. Ale jego pomysłodawcy nie poddali się i pojechali ze swoim pomysłem do Azji, gdzie rozwijają go wspólnie z australijską grupą Geniusto International.

Pod nazwą ePera prowadzone są aktualnie testy typu family and friends tzw. bankowości społecznej, która oferuje nowe możliwości klientom, bankom oraz ich partnerom biznesowym. – Połączony system produktów bankowych z produktami niefinansowymi daje możliwość zwiększenia obrotów, dochodów partnerów zewnętrznych, liczby klientów, ich lojalności i świadomości – czytam na stronie ePera. Właściciele mają nadzieję, że wkrótce nastąpi komercyjne wdrożenie projektu, a zdobyte w Azji doświadczenia pozwolą na udostępnienie klientom podobnego rozwiązania także w Polsce.

Przeczytajcie także: Haiz to teraz ePera w Singapurze

Drzemiące w koncepcji bankowości społecznej możliwości pretendują operatora aplikacji ePera do tytułu Fintech Future. Spółka jest trzecią firmą (obok Autopay i Boomerun), nominowaną w tej kategorii. Na zdobycie tego tytułu szczególną szansę mają te firmy, które wykazują największy potencjał odnoszenia sukcesów w przyszłości.

Cashless.pl przyzna też nagrody w kategorii Fintech Roku, dla firmy z największymi sukcesami odniesionymi w ciągu ostatnich 12 miesięcy (w tej kategorii nominowane zostały firmy Autenti, Banqware, Blik, Cashy i PayPo). Pozostałe dwie kategorie to Projekt Fintech (dla fintechu tworzonego przez tradycyjne instytucje jak banki) oraz Osobowość Fintech (dla osoby o największym wpływie na branżę fintech w Polsce).

Przeczytajcie także: PayPo z nominacją do tytułu Fintech Roku

Do nagród nominuje redakcja, a zwycięzców wybierze powołana przez cashless.pl kapituła. Zasiadają w niej uznani managerowie i eksperci z banków i innych instytucji finansowych, fintechów, firm płatniczych, organizacji branżowych, itd.

Ogłoszeniu zwycięzców fintechowych nagród cashless.pl towarzyszyć będzie prezentacja Mapy Polskiego Fintechu 2020. To trzecia edycja projektu, który w możliwie najpełniejszy sposób przedstawia polską branżę fintech. Pierwsza mapa została opublikowana w 2018 r. Partnerem projektu jest fundacja Fintech Poland. Zazwyczaj prezentacja mapy odbywa się podczas specjalnego wydarzenia Cahless Fintech Evening. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne premiera mapy nastąpi online 18 czerwca.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies