Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Droższe przelewy i transakcje w bankomatach. Alior zmienia ceny usług dla klientów firmowych

Nowe stawki opłat zaczną obowiązywać dotychczasowych klientów firmowych Aliora od połowy maja

Alior poinformował o wprowadzeniu nowego cennika dla klientów firmowych, który zacznie obowiązywać w połowie maja. Część zmian w nim zawartych w porównaniu z sytuacją obecną jest korzystna dla klientów. Są jednak także podwyżki oraz zmiany na niekorzyść przedsiębiorców posiadających rachunki i karty Aliora. Ale po kolei.

Złe informacje dla klientów Aliora są takie, że będą płacić więcej za korzystanie z bankomatów. Obecnie za użycie urządzeń Euronet lub Planet Cash poza oddziałami Aliora płacą 3 zł. Wedle nowych zasad raz w miesiącu będą mogli z nich korzystać za darmo, a każda następna transakcja będzie ich kosztować 5 zł. Bezpłatne pozostaną wypłaty gotówki z urządzeń zlokalizowanych w placówkach Aliora.

Przeczytajcie także: Alior wprowadza e-podpis dla przedsiębiorstw

Dodatkowo użytkownicy rachunku 4x4 nie będą mieli darmowej wypłaty, za to jeśli zdecydują się wykupić za 10 zł miesięcznie "pakiet gotówkowy", otrzymają darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów a także wpłaty we wpłatomatach Planet Cash i Euronet oraz wypłaty do 10 tys. zł miesięcznie w oddziałach.

Drożeją także przelewy zlecane w placówkach przez użytkowników rachunku 4x4. Obecnie opłata wynosi 5 zł, jeśli chodzi o transakcje w systemie Elixir lub SEPA. Wedle nowych stawek operacja taka będzie kosztować 10 zł. Przelewy Express Elixir podrożeją z 10 do 20 zł a Sorbnet z 10 do 20 zł przy transakcjach o wartości powyżej 1 mln zł, oraz z 30 do 40 zł, przy operacjach do 1 mln zł.

Klienci Aliora więcej będą musieli płacić także za wpłaty w urządzeniach automatycznych. I tak np. dotąd posiadacze iKonta Biznes mieli pięć wpłat miesięcznie za darmo. Wedle nowych warunków będą płacić za transakcje depozytowe 0,2 proc. min. 4 zł od transakcji w urządzeniach przy oddziałach i 0,4 proc. min. 8 zł od transakcji w urządzeniach pozostałych.

Przeczytajcie także: Alior wprowadza darmową kartę debetową

Jak wspomniałem, w nowym cenniku Aliora są także zmiany korzystne dla jego klientów. Bank m.in. rezygnuje z opłat za wydanie kart dodatkowych, co dotąd kosztowało 20 zł. Instytucja rezygnuje także z jednego z warunków zwalniających z opłaty za rachunek Partner. Mam na myśli konieczność wykonania przelewu do urzędu skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W zamian wystarczy wykonać min. 4 transakcje bezgotówkowe kartą. Standardowo opłata za rachunek to 25 zł miesięcznie.

Alior zmienia również zasady aktywacji dostępu do kanałów elektronicznych. Dotychczas w przypadku gdy do rachunku miało uzyskać dostęp więcej niż trzech użytkowników, wiązało się to z opłatą w wysokości 100 zł. Wedle nowych zasad takiej prowizji nie będzie. Bank rezygnuje także z opłaty abonamentowej za autoryzację transakcji za pomocą tokenu oraz za realizację polecenia zapłaty tam, gdzie taka opłata była i wynosiła 1 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies