Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Droższe przelewy i transakcje w bankomatach. Alior zmienia ceny usług dla klientów firmowych

Nowe stawki opłat zaczną obowiązywać dotychczasowych klientów firmowych Aliora od połowy maja

Alior poinformował o wprowadzeniu nowego cennika dla klientów firmowych, który zacznie obowiązywać w połowie maja. Część zmian w nim zawartych w porównaniu z sytuacją obecną jest korzystna dla klientów. Są jednak także podwyżki oraz zmiany na niekorzyść przedsiębiorców posiadających rachunki i karty Aliora. Ale po kolei.

Złe informacje dla klientów Aliora są takie, że będą płacić więcej za korzystanie z bankomatów. Obecnie za użycie urządzeń Euronet lub Planet Cash poza oddziałami Aliora płacą 3 zł. Wedle nowych zasad raz w miesiącu będą mogli z nich korzystać za darmo, a każda następna transakcja będzie ich kosztować 5 zł. Bezpłatne pozostaną wypłaty gotówki z urządzeń zlokalizowanych w placówkach Aliora.

Przeczytajcie także: Alior wprowadza e-podpis dla przedsiębiorstw

Dodatkowo użytkownicy rachunku 4x4 nie będą mieli darmowej wypłaty, za to jeśli zdecydują się wykupić za 10 zł miesięcznie "pakiet gotówkowy", otrzymają darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów a także wpłaty we wpłatomatach Planet Cash i Euronet oraz wypłaty do 10 tys. zł miesięcznie w oddziałach.

Drożeją także przelewy zlecane w placówkach przez użytkowników rachunku 4x4. Obecnie opłata wynosi 5 zł, jeśli chodzi o transakcje w systemie Elixir lub SEPA. Wedle nowych stawek operacja taka będzie kosztować 10 zł. Przelewy Express Elixir podrożeją z 10 do 20 zł a Sorbnet z 10 do 20 zł przy transakcjach o wartości powyżej 1 mln zł, oraz z 30 do 40 zł, przy operacjach do 1 mln zł.

Klienci Aliora więcej będą musieli płacić także za wpłaty w urządzeniach automatycznych. I tak np. dotąd posiadacze iKonta Biznes mieli pięć wpłat miesięcznie za darmo. Wedle nowych warunków będą płacić za transakcje depozytowe 0,2 proc. min. 4 zł od transakcji w urządzeniach przy oddziałach i 0,4 proc. min. 8 zł od transakcji w urządzeniach pozostałych.

Przeczytajcie także: Alior wprowadza darmową kartę debetową

Jak wspomniałem, w nowym cenniku Aliora są także zmiany korzystne dla jego klientów. Bank m.in. rezygnuje z opłat za wydanie kart dodatkowych, co dotąd kosztowało 20 zł. Instytucja rezygnuje także z jednego z warunków zwalniających z opłaty za rachunek Partner. Mam na myśli konieczność wykonania przelewu do urzędu skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W zamian wystarczy wykonać min. 4 transakcje bezgotówkowe kartą. Standardowo opłata za rachunek to 25 zł miesięcznie.

Alior zmienia również zasady aktywacji dostępu do kanałów elektronicznych. Dotychczas w przypadku gdy do rachunku miało uzyskać dostęp więcej niż trzech użytkowników, wiązało się to z opłatą w wysokości 100 zł. Wedle nowych zasad takiej prowizji nie będzie. Bank rezygnuje także z opłaty abonamentowej za autoryzację transakcji za pomocą tokenu oraz za realizację polecenia zapłaty tam, gdzie taka opłata była i wynosiła 1 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies