Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao znów zmienia prezesa. Teraz został nim były wiceminister finansów Leszek Skiba

Dotychczasowy szef banku Marek Lusztyn powrócił na zajmowane wcześniej stanowisko wiceprezesa Pekao

Dziś w nocy biuro prasowe Pekao rozesłało komunikat informujący o zmianie na stanowisku prezesa banku. Dotychczasowego szefa instytucji Marka Lusztyna zastąpił zasiadający od niedawna w zarządzie banku Leszek Skiba. Marek Lusztyn powrócił na stanowisko wiceprezesa, które zajmował już wcześniej, przed nominacją na prezesa po rezygnacji Michała Krupińskiego.

Przeczytajcie także: Michał Krupiński zrezygnował ze stanowiska w Pekao

Natomiast Leszek Skiba trafił do zarządu Pekao kilka dni temu, gdy objął stanowisko wiceprezesa. Wcześniej pracował w Ministerstwie Finansów, gdzie był podsekretarzem stanu odpowiedzialnym za nadzór nad polityką makroekonomiczną oraz legislacją podatkową. Nim trafił do resortu finansów pracował w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego. Ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. Skiba formalnie będzie mógł objąć stanowisko prezesa Pekao po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Przeczytajcie także: Krupiński nowym prezesem Pekao

Leszek Skiba to kolejny już w ostatnim czasie szef banku Pekao. Przypomnę, że Marek Lusztyn, którego zastąpił, był prezesem niecałe pięć miesięcy – został nominowany pod koniec listopada ubiegłego roku, gdy ze stanowiska zrezygnował niespodziewanie Michał Krupiński. Ten z kolei był prezesem banku od czerwca 2017 r. Przykład Pekao pokazuje więc, że instytucje kontrolowane przez państwo nie zawsze mogą liczyć na stabilne zarządzanie, a zmiany personalne na ich najwyższym szczeblu uzależnione są często od aktualnej atmosfery w aktywie partyjnym.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies