Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest wyłączył wideoweryfikację. Bank planuje przywrócić usługę, ale na razie nie podaje, kiedy

Obecnie większość banków umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości klientów nie przez wideoweryfikację a za pomocą selfie

Nest Bank był jednym z pierwszych banków na polskim rynku, który umożliwił nowym klientom zakładanie u niego rachunków osobistych zdalnie przy wykorzystaniu weryfikacji tożsamości w trakcie połączenia wideo z doradcą. Było to jeszcze w 2017 r. Jak się jednak okazuje, aktualnie skorzystanie z tej usługi nie jest możliwe. – Wideoweryfikacja została czasowo wyłączona. Wkrótce poinformujemy o konkretnej dacie ponownego włączenia – napisała w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie Dorota Ordon z biura prasowego Nest.

Przeczytajcie także: Oto 7 banków, gdzie konto otworzycie zdalnie

Bank nie podał przyczyny czasowego wyłączenia wideoweryfikacji. Co ciekawe jednak w przeszłości wideoweryfikację wyłączył także oferujący ją początkowo mBank. I w tym wypadku przyczyny nie podano, ale mówi się, że rozwiązanie takie nie cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Bardziej preferowaną metodą weryfikacji tożsamości na odległość jest wykonanie zdjęcia dowodu osobistego oraz selfie. W tej sytuacji nie jest konieczna rozmowa na żywo z doradcą bankowym.

Przeczytajcie także: Nowość od Nest dla sklepów startujących w internecie

W ostatnich tygodniach kilka banków zdecydowało się przyspieszyć udostępnienie funkcji zdalnego otwierania rachunków. Praktycznie wszystkie postawiły na wykorzystanie w tym procesie selfie. Mowa m.in. o Millennium, BNP Paribas czy ING. Wcześniej taką usługę zaproponował klientom Credit Agricole. Pierwszym bankiem na polskim rynku, który umożliwił zakładanie kont osobistych przez selfie, był Pekao.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies