Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelew Express Elixir dla wszystkich klientów. mBank zakończył wdrożenie

Wcześniej usługa była stopniowo udostępniana przez mBank kolejnym grupom klientów

Z tabeli dostępności systemu Express Elixir wynika, że od dziś już wszyscy klienci indywidualni mBanku mogą korzystać z przelewów ekspresowych realizowanych za pośrednictwem platformy zarządzanej przez KIR. Wcześniej klienci mBanku mogli zlecać przelewy w systemie Express Elixir, ale tylko na numer telefonu odbiorcy, za pośrednictwem Blika. Mogli także odbierać szybkie przelewy nadawane przez klientów innych banków.

Przeczytajcie także: Rekord w przelewach ekspresowych KIR-u

O tym, że mBank zamierza zrealizować pełne wdrożenie Express Elixira wiadomo od lutego. Wówczas to instytucja poinformowała klientów, że pierwsi z nich mogą już korzystać z tego systemu a w kolejnych tygodniach dostęp do niego dostawać będą następni. Dziś wdrożenie zostało zakończone. Większość klientów mBanku może w ciągu dnia wykonać tylko jeden przelew ekspresowy. Standardowo operacja zlecana przez internetowy serwis transakcyjny kosztuje 5 zł.

Przeczytajcie także: Nowości w ofercie mBanku od przyszłego tygodnia

Przelewy w systemie Express Elixir cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów. Z najnowszych danych KIR-u wynika, że w marcu bieżącego roku zrealizowaliście za jego pośrednictwem 3,71 mln transakcji o wartości przeszło 5,2 mld zł. To pierwszy miesiąc w historii, gdy łączna wartość transakcji w Express Elixir przekroczyła 5 mld zł. W całym I kw. 2020 r. w systemie Express Elixir zrealizowano 10,45 mln transakcji o wartości 14,5 mld zł. Kilkadziesiąt procent z tego to przelewy na numer telefonu wykonane przy pomocy Blika.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies