Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z bankowości elektronicznej korzysta już aktywnie 18,3 mln Polaków

To rekordowo dużo. Nieznacznie wzrosła też liczba umów podpisanych przez banki na korzystanie z narzędzi elektronicznych

Związek Banków Polskich opublikował dzisiaj raport Netbank, w którym udostępnił dane na temat zainteresowania klientów nowoczesnymi narzędziami do zarządzania rachunkami. Z Netbanku wynika więc, że na koniec grudnia ubiegłego roku banki z Polski miały ok. 18,3 mln klientów aktywnie korzystających z bankowości elektronicznej. Kwartał wcześniej było to ok. 18,1 mln. Za aktywnego klienta uważa się osobę, która loguje się na konto przez internet przynajmniej raz w miesiącu.

Przeczytajcie także: Rośnie liczba klientów korzystających z bankowych apek

Nieznacznie wzrosła też w stosunku kwartalnym liczba podpisanych przez banki umów na dostęp do konta przez sieć. W grudniu ubiegłego roku banki chwaliły się, że miały 37,4 mln takich umów, podczas gdy we wrześniu 2019 r. było ich 37,3 mln. Ale to wciąż mniej niż w rekordowym I kw. 2019 r., gdy instytucje z Polski chwaliły się posiadaniem 38,7 mln umów na dostęp do e-bankowości.

Przeczytajcie także: Zupełnie nowy, ciekawy telefon z Google Pay

W najnowszym raporcie Netbank znalazły się także dane na temat klientów korzystających z aplikacji bankowych. Z danych ZBP wynika więc, że w IV kw. 2019 r. z bankowych apek na smartfonach korzystało aktywnie ok. 12 mln osób, o 1,6 mln osób więcej niż w III kw. ub. roku. Dane te pokrywają się mniej więcej z raportem cashless.pl na ten sam temat, z którego wynika, że banki z Polski miały w tym samym okresie ponad 11,1 mln klientów korzystających z aplikacji. Raport serwisu nie obejmuje jednak kilku mniejszych instytucji, które nie udostępniają danych mediom.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies