Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tego chyba jeszcze nie było. Telefon z Google Pay i klawiaturą prawie jak w laptopie

Zamówienia na urządzenie można już składać, choć rozpoczęcie dostaw planowane jest dopiero na wiosnę przyszłego roku

Jak donosi serwis Tabletowo, na platformie Indiegogo trwa zbiórka pieniędzy na rozpoczęcie produkcji nowego ciekawego smartfona o nazwie Astro Slide. Zamówienia można składać jeszcze przez ponad miesiąc, ale minimalna kwota zbiórki określona przez twórców została już osiągnięta, co oznacza, że urządzenie prawdopodobnie trafi do produkcji. Dostawy spodziewane są na wiosnę przyszłego roku. Standardowa cena Astro Slide ma wynosić ok. 800 euro, ale w przedsprzedaży można go zamówić za ok. 500 euro.

Przeczytajcie także: Debiutuje kolejny konkurent Google Pay

O nowym smartfonie serwis cashless.pl pisze dlatego, bo to jeden z pierwszych, jeśli nie pierwszy telefon komórkowy oferujący wsparcie dla płatności Google Pay a jednocześnie posiadający tradycyjną klawiaturę. W dodatku ze zdjęć wynika, że jest ona na tyle duża, iż może pozwolić na w miarę wygodną pracę, np. z edytorem tekstu. Sami popatrzcie.

Ze specyfikacji technicznej Astro Slide wynika, że będzie działać w oparciu o system operacyjny Android 10 i posiadać wyświetlacz o przekątnej 6,53 cala wyposażony w czytnik linii papilarnych. Urządzenie będzie wspierać technologię 5G, posiadać 6 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 128 GB. Jak już wyżej wspomniałem, Astro Slide będzie też pozwalał na korzystanie z płatności Google Pay dzięki modułowi NFC.

Przeczytajcie także: Jeszcze więcej płatności Google Pay

Google Pay to obecnie najpopularniejsze w Polsce rozwiązanie do zbliżeniowych płatności mobilnych. Z danych umieszczonych na stronie poświęconej temu systemowi wynika, że klientom z Polski jest oferowane przez ponad 30 różnych instytucji, głównie banków takich jak Alior, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin, ING, mBank czy Santander. Ale także przez wiele fintechów jak Revolut, Dipocket czy od niedawna Twisto.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies