Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Śląski uruchomił płatności na telefon Blikiem

To drugi bank w Polsce, który do tzw. płatności P2P wykorzystał Blika

Dzisiejsza aktualizacja aplikacji mobilnej ING Banku Śląskiego przyniosła kilka nowości. Najważniejsza z nich to wprowadzenie płatności na numer telefonu odbiorcy z wykorzystaniem systemu mobilnego Blik. Wcześniej jedynym bankiem, który zaprzągł do tego Blika, był Millennium.

Aby aktywować nową możliwość w aplikacji Śląskiego należy wybrać zakładkę: „przelewy na telefon Blik". Wówczas pojawi się pole umożliwiające zdefiniowanie numeru telefonu, na który przelewy Blikiem mają być księgowane. Na wskazany numer system wysyła hasło, które następnie należy podać w aplikacji.

Przeczytajcie także: Aplikacja PKO wchodzi do pierwszej ligi

To niewygodne, gdyż albo trzeba zapamiętać hasło, albo wcześniej przygotować sobie kartkę i długopis by je zapisać. Na szczęście to procedura jednorazowa. W jej trakcie użytkownik składa też oświadczenie, że w żadnym innym banku nie będzie podawał tego samego numeru telefonu do odbierania przelewów Blik.

anulowanie

Przypomnę, że Blik do transferu środków pomiędzy użytkownikami wykorzystuje system przelewów natychmiastowych Express Elixir zarządzany przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Dzięki temu środki znajdą się na koncie odbiorcy niemal natychmiast po wysłaniu ich przez nadawcę.

Przeczytajcie także: BZ WBK niemal podwoił sprzedaż pożyczek przez aplikację

W przyszłym roku transakcje P2P przez system Blik wprowadzić ma zamiar PKO BP. Zapowiedziano to na dzisiejszej konferencji prasowej. Nie wiadomo, kiedy zrobią to trzy pozostałe banki, które utworzyły Blika, a więc Alior, mBank i BZ WBK.

Udostępnienie nowej funkcji może znacznie przyspieszyć rozwój Blika. Obecnie wykorzystywany jest on najczęściej do wypłat gotówki z bankomatów, co raczej nie jest powodem do chluby dla systemu, który tworzony był z myślą o rozwoju płatności mobilnych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies