Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK niemal podwoił sprzedaż kredytów przez apkę

Mobilny kanał dystrybucji pożyczek gotówkowych zaczyna nabierać znaczenia

BZ WBK to jeden z nielicznych banków, który tak ochoczo chwali się swoimi osiągnięciami, jeżeli chodzi o rozwój aplikacji mobilnej. Dzięki temu możemy jednak obserwować adaptację różnych rozwiązań budowanych w oparciu o to rozwiązanie.

Przeczytajcie także: Jest nowa aplikacja Handlowego

I tak z prezentacji na temat wyników finansowych osiągniętych przez BZ WBK w III kw. możemy się dowiedzieć, że w okresie od lipca do września pożyczkę przez aplikację na urządzeniu mobilnym zdecydowało się zaciągnąć 3,2 tys. klientów banku. To już znacząca liczba. Jeszcze większe wrażenie robi jednak dynamika jej wzrostu. Kwartał wcześniej na zaciągnięcie kredytu przez aplikację zdecydowało się 1,9 tys. osób. To oznacza, że w ciągu trzech miesięcy przybyło ich aż o 67 proc.

To powinna być dobra wiadomość dla wszystkich banków, które poszukują metod na monetyzację swoich rozwiązań mobilnych. Raczej ciężko sobie wyobrazić, by mogły pobierać jakiejkolwiek wysokości prowizje za samą przyjemność korzystania z aplikacji. Natomiast sprzedaż różnych produktów za jej pośrednictwem może stanowić źródło przychodów i uzasadniać inwestycję w kanał mobilny.

Przeczytajcie także: Kolejny bank udostępni SkyCasha w aplikacji

Obecnie coraz więcej banków wprowadza sprzedaż kredytów do aplikacji. Oprócz BZ WBK są to m.in. mBank, ING, Millennium. Wkrótce do tego grona ma dołączyć np. PKO BP.

Natomiast BZ WBK chwali się, że ma już 612 tys. użytkowników aplikacji mobilnej, którzy w III kw. tego roku wykonali za jej pośrednictwem ponad 1,8 mln transakcji finansowych. Przy tym transakcyjność rośnie dużo szybciej niż liczba użytkowników. Tych drugich przybyło w porównaniu z II kwartałem o 7 proc., podczas gdy liczba transakcji urosła aż o 23 proc. w stosunku kwartalnym.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies