Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
First Data Polska i PayTel także przygotowane do podwyższenia limitu na płatności bez PIN

Wcześniej gotowość do podniesienia limitu w swoich terminalach zgłosili trzej inni operatorzy, a więc eService, PeP i IT Card

Właściciel marki Polcard, spółka First Data Polska, poinformowała przed chwilą w komunikacie, że jest gotowa do wdrożenia na swoich terminalach podwyższonego do 100 zł limitu na płatności bez PIN-u. – Zgodnie z najlepszymi praktykami stosowanymi przy podobnych projektach, rozpoczynamy od wybranej, kontrolnej grupy około 300 urządzeń. Wybrane terminale już w czwartek 19.03 będą akceptować transakcje zbliżeniowe z podniesionym limitem do 100 zł bez PIN-u – pisze spółka.

Przeczytajcie także: Oto najwięksi operatorzy terminali w Polsce

First Data, to zgodnie z najnowszymi danymi zebranymi przez cashless.pl, drugi pod względem liczby zarządzanych terminali agent rozliczeniowy w Polsce. Na koniec grudnia ubiegłego roku miał ponad 183 tys. POS-ów. Pierwsze z nich umożliwiające płatności bez PIN-u do 100 zł, będą monitorowane do poniedziałku 23 marca 2020 r. Jeżeli urządzenia będą działać poprawnie, to od 23 marca rozpocznie się zwiększanie limitu na pozostałych. Pierwszeństwo będą miały terminale pracujące w branży spożywczej.

Tymczasem gotowość do podniesienia do 100 zł limitu na płatności bez PIN-u zgłosił także inny agent rozliczeniowy, czyli PayTel. – Zaczynamy informowanie naszych klientów i w piątek planujemy rozpocząć proces implementacji zwiększonego limitu. Zmiana będzie wymagała aktualizacji na poszczególnych terminalach – pisze w nadesłanym do cashless.pl oświadczeniu PayTel i dodaje, że dlatego czas uruchomienia nowego limitu na róznych urządzeniach może być nieco inny.

Przeczytajcie także: W ostatnich dniach wzrósł udział bezgotówki w płatnościach

O gotowości wdrożenia podwyższonego limitu na płatności bez konieczności autoryzacji kodem poinformowało już także kilku innych operatorów urządzeń, w tym eService, PeP i IT Card. Swoją gotowość zgłaszają także banki – wydawcy kart. Przygotowanie systemów do nowego limitu zgłosiły przed chwilą Millennium i Nest Bank. Wcześniej zrobiły to Santander a wczoraj – PKO, Bank Pocztowy i Getin. Zgodnie z wytycznymi Mastercarda i Visy nowy limit może zacząć funkcjonować od 19-20 marca 2020 r.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies