Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Startują płatności Lidl Pay. Rozwiązanie dostępne w coraz większej liczbie sklepów

Aby skorzystać z Lidl Pay, należy pobrać oraz zainstalować aplikację Lidl Plus oraz dodać do niej kartę płatniczą

Czytelnicy cashless.pl donoszą, że sieć sklepów Lidl rozszerza dostęp do płatności mobilnych Lidl Pay w Polsce. Właśnie otrzymują w aplikacji powiadomienia, że sklepy w pobliżu ich miejsca zamieszkania umożliwiają już płatności przy pomocy tego rozwiązania. Ja również otrzymałem już taki komunikat.

Przeczytajcie także: Lidl przyspiesza w e-commerce

Użytkownicy aplikacji otrzymują wiadomość następującej treści: "Twój ulubiony sklep jest teraz objęty testem. Możesz testować funkcję Lidl Pay. Funkcjonalność pozwala szybko i wygodnie płacić za zakupy w sklepach Lidl".

Lidl informuje też, że aby skorzystać z Lidl Pay należy dodać kartę płatniczą w sekcji "Mój portfel" w zakładce "Więcej". Po dodaniu karty, w ustawieniach Lidl Pay można jeszcze wybrać rodzaj zabezpieczenia. Jest to albo PIN albo odcisk palca.

Przeczytajcie także: Problemy z płatnościami kartowymi w Lidlu

Jak działa Lidl Pay? Chcąc zapłacić za zakupy należy wygenerować w apce kod QR, który potem skanuje się przy kasie w sklepie. Tego rodzaju rozwiązania nie są czymś nowym i można je już znaleźć także na polskim rynku. W podobny sposób działają np. płatności mobilne w aplikacji sieci kawiarni Green Caffe Nero.

Lidl informował o planowanym rozpoczęciu testów Lidl Pay pod koniec ubiegłego roku. Wygląda na to, że obecnie wchodzą one w nową fazę, zakładającą objęcie nimi większej liczby placówek i klientów. Można więc założyć, że wkrótce we wszystkich sklepach Lidl w Polsce będzie można korzystać z nowych płatności mobilnych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies