Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do Euro Banku zalogujecie się odciskiem palca

Z nowej funkcji aplikacji banku od dziś mogą korzystać posiadacze iPhonów

Z informacji przekazanych przez biuro prasowe instytucji wynika, że nowa funkcja dostępna jest dla klientów posiadających urządzenia iPhone lub iPad z systemem operacyjnym iOS8 lub nowszym, wyposażonych w czytnik linii papilarnych Touch ID. Dzięki temu aby zalogować się do aplikacji mobilnej Euro Banku klienci nie muszą pamiętać PIN-u - wystarczy, że przyłożą do urządzenia palec.

Przeczytajcie także: IKO 3.0 startuje już za kilka dni

Euro Bank podkreślił, że po zalogowaniu odciskiem klient trafi do zakładki „Moje Finanse". Będzie więc miał wgląd w stan konta czy historię transakcji, ale nie uzyska dostępu do modułu umożliwiającego autoryzację transakcji. Bank zaznacza również, że logowanie odciskiem palca jest opcjonalne, a klienci mogą cały czas korzystać z dotychczasowej formy, czyli kodu PIN.

Euro Bank deklaruje ponadto, że jego aplikacja nie przechowuje, nie przetwarza, ani też nie ma dostępu do zeskanowanych przez użytkownika odcisków palców. To urządzenie rozpoznaje, czy odcisk palca jest zgodny z wzorem, a dane dotyczące linii papilarnych przechowywane są lokalnie na smartfonie czy tablecie.

Niestety nie udało mi się dowiedzieć, czy, a jeżeli tak to kiedy, dostęp do podobnego rozwiązania zyskają użytkownicy urządzeń z systemem operacyjnym Android. Biuro prasowe podało tylko, że na razie mało tego typu smartfonów wyposażono w czytnik linii papilarnych.

Przeczytajcie także: Klienci Aliora poczekają na nową aplikację jeszcze rok

Z raportu Cashless na temat aplikacji mobilnych banków w II kwartale bieżącego roku wynika, że na koniec czerwca apka Euro Banku została pobrana ponad 110 tys. razy, z czego tylko bez mała 11 tys. na urządzenia firmy Apple. Większość pobrań wykonali posiadacze smartfonów z systemem Android – ponad 94 tys.

Aplikacja Euro Banku należy do najnowocześniejszych na polskim rynku. Wkrótce zostanie wyposażona w mobilne płatności zbliżeniowe HCE. Biuro prasowe informuje, że stanie się to w tym roku. Z nieoficjalnych informacji wynika zaś, że rozwiązanie już działa, ale bank wstrzymuje się jeszcze z komercyjnym wdrożeniem, być może z przyczyn marketingowych.

Odciskiem palca mogą logować się do aplikacji mobilnej klienci indywidualni kilku banków w Polsce, m.in. Millennium i ING oraz korporacyjni w mBanku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies