Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Aliora poczekają na aplikację i serwis jeszcze rok

Bank chce zainwestować w nowe rozwiązania ponad 40 mln zł

Jak twierdzi Wojciech Sobieraj, prezes Aliora, nowy serwis i aplikacja kosztować będą więcej niż wcześniej bank zainwestował w rozwiązania informatyczne przy projekcie Alior Sync. Bank nie chce natomiast na razie zdradzać szczegółów, jeżeli chodzi o funkcjonalność aplikacji i serwisu.

Wcześniej jednak jego przedstawiciele, także na łamach Cashless, mówili, że serwis internetowy będzie zbudowany w technologii RWD. Umożliwia ona dostosowanie się witryny do wielkości urządzenia, na jakim jest otwierana. Z kolei aplikacja ma mieć sporo z wycofanej już apki Meritum Banku, który został przez Aliora przejęty.

Przeczytajcie także: BZ WBK niemal podwoił sprzedaż kredytów przez aplikację

Aplikacja tego trójmiejskiego banku była uznawana za jedną z najlepszych na polskim rynku. Oferowała między innymi biometrię głosową oraz odcisku palca – umożliwiała zalogowanie bez konieczności pamiętania i wpisywania haseł czy PIN-ów.

Wcześniej zapowiadano, że klienci mogą spodziewać się jej już na wiosnę. Okazuje się jednak, że będą musieli uzbroić się w cierpliwość. - Myślę, że realnym terminem wdrożenia nowych aplikacji i serwisu jest koniec trzeciego kwartału przyszłego roku. Dużo zależy od tego jak szybko uda się nam zatrudnić nowych informatyków, którzy będą pracować m.in. nad tym projektem – powiedział Wojciech Sobieraj.

Przeczytajcie także: Jest nowa aplikacja Handlowego

Oczekiwanie może być uciążliwe szczególnie dla klientów biznesowych byłego Meritum, którzy mieli dostęp do nowoczesnej aplikacji, ale po fuzji stracili go. Alior w obecnej chwili nie oferuje bowiem aplikacji mobilnej dla firm. Obiecał, że to się zmieni, gdy wprowadzi nową apkę.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies