Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank jednak nie trafi w ręce Pekao? Commerzbank może zrezygnować ze sprzedaży polskiej spółki

O takiej możliwości poinformował dziś prezes właściciela mBanku – Martin Zielke

Prezes Commerzbanku Martin Zielke powiedział podczas dzisiejszej konferencji, że kierowana przez niego instytucja może odstąpić od planów sprzedaży mBanku, jeżeli nie dostanie odpowiedniej ceny. Możliwość taka pojawiła się po tym, jak niemiecka instytucja poinformowała o poprawie swojej sytuacji kapitałowej. Dochód ze sprzedaży mBanku miał pierwotnie służyć m.in. sfinansowaniu restrukturyzacji Commerzbanku. Wcześniej powołując się na nieoficjalne źródła o możliwości odstąpienia od sprzedaży polskiego banku donosiła gazeta "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Przeczytajcie także: mBank udostępnił płatności Fitbit Pay

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Commerzbank otrzymał dwie oferty na zakup większościowego pakietu akcji mBanku. Jedna z nich złożona przez amerykańskie fundusze inwestycyjne została odrzucona. Na stole miała pozostać więc jedynie oferta państwowego banku z Polski, czyli Pekao. Wygląda jednak na to, że zaproponowana przez niego cena za mBank niespecjalnie Niemców satysfakcjonuje.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził nową usługę Blikiem

O tym, że Commerzbank, który jest właścicielem prawie 70 proc. mBanku, chce sprzedać polskie aktywa, na rynku mówiło się od dłuższego czasu. Ostatecznie pogłoski te zostały potwierdzone oficjalnie jesienią ubiegłego roku. Commerzbank chce sprzedać mBank wydzielając z niego jednak portfel kredytów walutowych, w tym przede wszystkim frankowych, który niesie ze sobą duże ryzyko prawne.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies