Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nieoficjalnie: Tadeusz Kościński polskim kandydatem na prezesa EBOiR

Informację podał serwis Polityka Insight

Z nieoficjalnych informacji serwisu Polityka Insight wynika, że minister finansów Tadeusz Kościński będzie polskim kandydatem na prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Polityka Insight podała dziś tę informację na swoim profilu na Twitterze a więcej szczegółów ma znaleźć się w serwisie jutro. Rada Gubernatorów EBOiR ma wybrać nowego prezesa w maju bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Tadeusz Kościński awansował na ministra finansów

Tadeusz Kościński jest bardzo dobrze znany w branży płatniczej. Nim trafił do rządu wiele lat pracował w banku BZ WBK (obecnie Santander), gdzie odpowiadał m.in. za biznes kartowy. Później już jako wiceminister w resorcie rozwoju oraz w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, odpowiedzialny był za projekty ważne dla sektora płatniczego. Uważa się go m.in. za spirytus movens fundacji Polska Bezgotówkowa, która finansuje rozwój sieci akceptacji kart w kraju.

Przeczytajcie także: Zmiany w fundacji Polska Bezgotówkowa

Natomiast szefem resortu finansów Tadeusz Kościński został w listopadzie ubiegłego roku, gdy na stanowisku tym zastąpił Jerzego Kwiecińskiego. Do rządu ściągnął go zaś jesienią 2015 r. Mateusz Morawiecki, ówczesny wicepremier i szef resortu rozwoju, z którym przez wiele lat pracowali razem w BZ WBK.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies