Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za egzamin na prawko wreszcie zapłacicie kartą

Trwa instalacja terminali płatniczych we wszystkich Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego

Życie kandydatów na kierowców staje się coraz trudniejsze, bo wymogi im stawiane rosną z roku na rok. Na szczęście pod jednym względem będzie łatwiej – już nie będą musieli mieć gotówki, aby zapłacić za egzamin na prawko. Teraz jeśli zechcą, odpowiednią opłatę uiszczą kartą lub telefonem obsługującym zbliżeniowe płatności mobilne.

Przeczytajcie także: Banki zarobią więcej na kartach firmowych

Jak podało biuro prasowe Ingenico, właśnie kończy się instalacja terminali tej firmy we wszystkich 54 WORD-ach w Polsce. Łącznie stanie tam 320 urządzeń iCT220, przystosowanych oczywiście także do przyjmowania płatności bezstykowych. Urządzenie wygląda tak:

ingenico

Systemem zarządzania ośrodkami egzaminacyjnymi administruje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i to ona zdecydowała się na wprowadzenie tam akceptacji kart. Opłaty za egzaminy będzie można wnosić kartami jednak trzeba zapłacić za to dodatkowe 2 zł.

Przeczytajcie także: Zerowa interchange? Już wkrótce...

Obecnie płatności kartami możliwe są już w wielu urzędach administracji samorządowej. Być może wkrótce karty będą akceptowane w urzędach skarbowych. Tam za przyjemność skorzystania z karty również trzeba będzie uiścić dodatkową niewielką prowizję. Na pobieranie opłaty przeznaczonej na pokrycie kosztów pozwala uchwalona niedawno nowelizacja ordynacji podatkowej. Prace w kierunku wyposażenia radiowozów policyjnych w terminale POS zapowiedziała również Komenda Główna Policji. Mogliście przeczytać o tym jako pierwsi z tekstu dostępnego tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies