Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółka z grupy mBanku wdrożyła czatbota. Pomaga w obliczaniu zdolności kredytowej i wysokości raty

Czatbot autorstwa firmy ChatForce od grudnia obsługuje klientów należącej do mBanku firmy mFinanse

ChatForce chwali się, że jej czatbot pracujący dla mFinanse to pierwsze w Polsce tego rodzaju rozwiązanie wdrożone przez pośrednika finansowego. Obecnie pomaga wyliczyć zdolność kredytową oraz wysokość raty kredytu mieszkaniowego. Aby to zrobić, zadaje pytania np. o wiek starającego się o finansowanie, wartość nieruchomości czy dochody.

Przeczytajcie także: Credit Agricole uruchamia czatbota

Twórcy czatbota pracującego na profilu mFinanse w komunikatorze Messenger podkreślają, że ich "dziecko" jeszcze się uczy. Ale już potrafi wiele, np. rozpoznawać różne zapisy kwot a polski język jest pod tym względem bogaty. Bo tysiąc złotych można zapisać jako 1000 zł, 1 tys. zł, 1,000 czy 1.000. Ludziom rozpoznanie tych różnych form nie sprawia kłopotu, ale dla czatbota może być wyzwaniem. Dlatego jeśli oprogramowanie nie może sobie z czymś poradzić, wysyła powiadomienie do pracownika mFinanse.

Przetestowałem nowego czatbota, który szybko poradził sobie najpierw z wyliczeniem zdolności kredytowej na podstawie moich deklaracji co do dochodów i wydatków, a następnie obliczył orientacyjną wysokość raty hipoteki. Zauważyłem jednak braki. Mimo, że w czasie jednej sesji prosiłem zarówno o wyliczenie zdolności kredytowej jak i raty, czatbot zadawał dwa razy te same pytania, np. o mój wiek.

Przeczytajcie także: mAccelerator zainwestował w ChatForce

ChatForce to spółka, w którą jesienią 2018 roku zainwestował mAccelerator, fundusz stworzony przez mBank. Jednym z pierwszych klientów ChatForce była inna firma z portfela mAcceleratora, czyli CyberRescue. Z kolei mFinanse to jeden z największych w Polsce pośredników finansowych. Spółka ta również znajduje się w grupie mBanku.

Natomiast o ile prawdopodobne jest, że mFinanse są pierwszym pośrednikiem w Polsce oferującym czatbota, to w branży finansowej takie rozwiązania już funkcjonują od jakiegoś czasu. Jednym z nich jest choćby KrEdytka, uruchomiona latem 2017 r. przez Credit Agricole.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies