Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Spora awaria w bankowości. Z problemami zmagają się m.in. mBank i Santander

Czytelnicy donoszą, że mają kłopoty z logowaniem także do systemu ING

Od kilkudziesięciu minut do redakcji cashless.pl spływają informacje od czytelników, którzy mają problem z zalogowaniem się na swoje rachunki przez internet albo aplikację mobilną. Problem ma dotyczyć przede wszystkim trzech instytucji, a więc ING, mBanku i Santandera.

Przeczytajcie także: KNF edukuje w sprawie crowdfundingu

I rzeczywiście mi również nie udaje się w tym momencie zalogować na rachunek w mBanku i Santanderze przez aplikację mobilną a w tym drugim przypadku – także przez serwis internetowy. Awarię potwierdziły przed chwilą biura prasowe wymienionych instytucji, które równocześnie zapewniły, że trwają prace nad jej usunięciem, a karty działają normalnie. Natomiast w przypadku ING udało mi się bez problemów zalogować na rachunek zarówno przez aplikację jak i system internetowy.

Przeczytajcie także: Google Pay ma trafić do opaski Xiaomi

Przy obecnym poziomie rozwoju i skomplikowania systemów elektronicznych awarie w bankowości to zjawisko normalne. Klienci skarżą się, że obecnie jest ich więcej niż w przeszłości. Jednak bankowcy twierdzą, że to mylne wrażenie. Obecnie, ze względu na popularność bankowości mobilnej, klienci logują się na rachunki bardzo często. Stąd nie ujdzie ich uwadze żadna przerwa w dostępie do konta. Kiedyś logowali się rzadziej, więc z wielu awarii nie zdawali sobie sprawy.

AKTUALIZACJA

Ok. godz. 14 biura prasowe wszystkich trzech banków doniosły, że ich systemy powinny już działać bez zakłóceń. Po chwili okazało się, że jednak w mBanku kłopoty powróciły.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies