Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy cennik w Credit Agricole. Sporo podwyżek, ale tanieje Blik i przelewy ekspresowe

Nowe opłaty i prowizje zaczną obowiązywać w kwietniu 2020 r.

Bank Credit Agricole w Polsce opublikował nowy cennik, który zacznie obowiązywać jego klientów 4 kwietnia przyszłego roku. W porównaniu z dotychczasową wersją tabeli opłat znajdziecie w nim sporo podwyżek podstawowych usług. Ale jest i dobra informacja polegająca na obniżeniu stawek za przelewy ekspresowe zlecane elektronicznie oraz transakcje przy użyciu kodów Blik.

Przeczytajcie także: Zadbajcie wcześniej o przelewy w okresie świątecznym

I tak od kwietnia przyszłego roku tanieją wypłaty Blikiem ze wszystkim bankomatów w kraju. Dotychczas standardowa opłata za tego typu transakcje wynosiła 3 zł. Za trzy miesiące wszystkie wypłaty Blikiem z bankomatów będą bezpłatne. Podobnie jak transakcje P2P Blikiem (przelewy na numer telefonu odbiorcy). Dotychczas standardowa cena takich przelewów wynosiła 7 zł i tylko na zasadzie promocji bank nie pobierał pieniędzy za realizację takiej usługi.

Natomiast przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir zlecane za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego lub za pomocą aplikacji mobilnej stanieją z 7 do 5 zł. Jednocześnie więcej trzeba będzie zapłacić za ich realizację w oddziale. Teraz to 15 zł a od kwietnia 2020 r. będzie to kosztować 17 zł. Jeżeli chodzi o przelewy, warto jeszcze wspomnieć o podwyżce z 10 do 12 zł zlecanych w oddziale tradycyjnych przelewów w systemie Elixir oraz zagranicznych SEPA. Z zera na 5 lub nawet 10 zł wzrośnie opłata za pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego zlecany w placówce.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja mobilna od Credit Agricole

Credit Agricole wprowadza także zmiany w ofercie dotyczącej rachunków osobistych. Standardowa opłata za korzystanie z Konta dla Ciebie VIP wzrośnie z 30 do 40 zł miesięcznie. Prowadzenie rachunków walutowych, dziś obarczone opłatą w wysokości 1 zł miesięcznie będzie kosztować dwa razy tyle, czyli 2 zł miesięcznie. Używanie tokenu sprzętowego będzie kosztowało 9 zł miesięcznie, podczas gdy dziś jest o 2 zł tańsze. Natomiast dostęp do serwisu CA24SMS w Koncie dla Ciebie podrożeje z 3 do 5 zł miesięcznie.

Credit Agricole przygotował też zmiany w ofercie kart płatniczych. Klienci zyskają wybór, jeśli chodzi o karty wielowalutowe. Obecnie mają do dyspozycji tylko plastik organizacji Visa, a od kwietnia w ofercie znajdzie się także wielowalutowa karta Mastercarda. Za cashback, a więc możliwość wypłaty gotówki przy okazji płatności kartą za zakupy w sklepie, trzeba będzie zapłacić każdorazowo 2 zł, obecnie usługa jest darmowa. Wysyłka nowego numeru PIN do karty podrożeje z 5 na 10 zł a miniwyciąg wydrukowany w bankomacie – z 5 na 7 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies