Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF przedstawił Cyfrową Agendę Nadzoru. Oto plany na najbliższy okres

KNF chce m.in. uregulować kryptowaluty, crowdfunding i zasady korzystania z chmury obliczeniowej

W siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego zaprezentowano dzisiaj Cyfrową Agendę Nadzoru, czyli plan działań, jakie KNF ma zamiar w najbliższym czasie podjąć. Zdaniem przedstawicieli tej instytucji działania te są determinowane zmianami, jakie zachodzą na rynku usług cyfrowych, wynikającymi np. z rozwoju technologii.

Przeczytajcie także: KNF znów zapowiada nowe otwarcie na fintech

Z prezentacji przygotowanej przez KNF wynika więc, że nadzór zamierza sklasyfikować i uregulować obrót tzw. kryptoaktywami, a więc np. kryptowalutami. Zamierza również rozstrzygnąć i uregulować zasady funkcjonowania platform crowdfundingowych (inwestycje społecznościowe) a także stosowania przez instytucje finansowe tzw. robodoradztwa oraz wykorzystania mediów społecznościowych.

KNF przedstawił również swój plan działań w obszarze fintech. Ma więc zamiar kontynuować program Innovation Hub (wsparcie w procesie ubiegania się o licencje dla firm fintechowych), który być może zostanie wzbogacony o tzw. wirtualną piaskownicę do testowania nowych usług i rozwiązań finansowych. KNF w zasadzie mówi o dwóch piaskownicach. Druga ma być przeznaczona do sprawdzania usług wykorzystujących blockchain.

Przeczytajcie także: Czwarta spółka z Polski z dostępem do danych bankowych

Kolejny obszar, którym w najbliższym czasie KNF chce się zająć, dotyczy cyberbezpieczeństwa oraz wykorzystania chmury obliczeniowej. KNF zadeklarował również, że pragnie stać się nadzorem cyfrowym poprzez unowocześnienie wielu procesów i procedur, np. w zakresie wymiany korespondencji. Ze szczegółami dzisiejszej prezentacji można zapoznać się na stronie KNF.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies