Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik dostał zgodę NBP na oferowanie nowej usługi. Prawdopodobnie najpierw trafi ona do klientów ING i mBanku

Nowa funkcja systemu Blik to prośba o przelew

Biuro prasowe Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika, poinformowało o uzyskaniu zgody Narodowego Banku Polskiego na rozszerzenie palety usług oferowanych przez system. Chodzi o przelewy P2P realizowane w formule: "prośba o przelew". Chodzi o sytuację, w której jeden użytkownik Blika wysyła do innego lub innych użytkowników systemu prośbę o pieniądze. Osoby, które otrzymają taką prośbę, mogą ją zaakceptować a wtedy natychmiast przekażą pieniadze nadawcy wiadomości. Mogą też prośbę odrzucić.

Przeczytajcie także: mBank wprowadzi nowości do Blika

Przez aplikację banku można będzie poprosić innego użytkownika o przesłanie pieniędzy wraz z opisem wskazującym na to, czego dotyczy rozliczenie. Prośba o przelew będzie czekała na reakcję odbiorcy przez 72 godziny. Jeśli zostanie zignorowana, jej autor otrzyma powiadomienie. Usługa będzie w całości realizowana w ekosystemie bankowym, wyłącznie po zalogowaniu do aplikacji mobilnej. Nie będzie możliwości wysłania prośby do osób, które nie korzystają z usługi. To gwarancja, że pieniądze przelane zostaną wyłącznie do znanej osoby, której tożsamość została zweryfikowana przez bank.

Przeczytajcie także: ING wprowadzi prośbę o przelew

Z komunikatu prasowego PSP wynika, że na początku przyszłego roku nowa usługa Blika pojawi się w dwóch pierwszych bankach. Prawdopodobnie będą to ING oraz mBank. W serwisie cashless.pl mogliście jako pierwsi przeczytać, że instytucje te szykują się do wdrożenia nowej funkcji systemu Blik. Już w maju tego roku informacja na ten temat znalazła się w nowych regulaminach ING. Więcej na ten temat w tekście Nowość od Blika i ING: przelewy na prośbę i wreszcie wyższe limity transakcji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies