Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Awaria w Idei. Bank podwójnie obciążał konta klientów. Będzie zwracał pieniądze

Sprawa dotyczy płatności wykonanych między 15 a 18 listopada

Idea Bank poinformował w komunikacie prasowym o zidentyfikowaniu awarii, w wyniku której błędnie rozliczał transakcje płatnicze, np. płatności kartami. Chodzi o operacje wykonane między 15 a 18 listopada. W wyniku błędu na rachunkach klientów mogły pojawić się podwójne obciążenia.

Przeczytajcie także: Idea rezygnuje z projektu Idea Hub

Idea pisze w komunikacie, że przyczyna awarii została już zdiagnozowana a obecnie trwają prace nad rozwiązaniem problemu. Bank zadeklarował jednocześnie, że wszystkie podwójne księgowania zostaną usunięte z systemu do końca dzisiejszego dnia a niesłusznie pobrane kwoty zostaną zwrócone automatycznie. – W następnych dniach bank będzie dokonywał korekt ewentualnych konsekwencji błędów, np. naliczonych nienależnie odsetek od debetu – czytam w komunikacie Idei.

Przeczytajcie także: Idea otwiera placówki pod gółym niebem

Idea Bank do niedawna uchodził za jeden z najbardziej innowacyjnych na polskim rynku. Jako pierwszy w Polsce udostępnił klientom m.in. usługi księgowe powiązane z rachunkiem firmowym, oddziały jako przestrzeń coworkingową czy mobilne wpłatomaty. Obecnie instytucja przeżywa jednak kłopoty. W wyniku restrukturyzacji musiała skoncentrować się na podstawowej działalności. Większość nowatorskich pomysłów zostało więc pogrzebanych.

AKTUALIZACJA

Po godz. 16 w środę biuro prasowe Idea Banku poinformowało o usunięciu awarii i zwrocie na rachunki klientów nienależnie pobranych kwot.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies