Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Idea rezygnuje z projektu Idea Hub. Pierwsza kawiarnia w bankowym oddziale odchodzi do przeszłości

W ramach restrukturyzacji sieci oddziałów przeżywający kłopoty finansowe Idea Bank zamyka placówki typu Idea Hub

Z informacji Cashless wynika, że Idea Bank rezygnuje z projektu Idea Hub. To wprowadzony kilka lat temu nowy model placówki bankowej, w którym obsługa klientów odbywa się tylko przy okazji. Klienci a także osoby postronne mogły tu wejść, napić się kawy, popracować a nawet zarezerwować salę na spotkanie biznesowe. Idea była pierwszym bankiem na polskim rynku, który wprowadził tę innowację.

Przeczytajcie także: Santander otworzył pierwszy oddział Work/Cafe

Wygląda jednak na to, że to już przeszłość. Większość placówek typu Idea Hub zostało już zamkniętych lub przekształconych w zwykłe oddziały. W Warszawie były trzy: przy ul. Polnej, przy ul. Marszałkowskiej i na Powiślu. Wszystkie już zniknęły. Informacji na temat Idea Hubów próżno już szukać także na stronie internetowej Idea Banku. Biuro prasowe instytucji nie odpowiedziało na moje pytanie o przyszłość tego projektu.

Jak wspomniałem, Idea była pierwszym bankiem na polskim rynku, który wprowadził oddziały będące jednocześnie przestrzeniami coworkingowymi. Szybko znalazła naśladowców, bo dziś tego rodzaju placówki znajdziecie też w sieciach BNP Paribas i Santandera. Ten ostatni niedawno otworzył w stolicy pierwszy oddział typu Work/Cafe. Więcej na ten temat tutaj.

Przeczytajcie także: Idea Bank otworzył placówki pod gołym niebem

Natomiast Idea Hub to nie pierwszy innowacyjny projekt wprowadzony przez poprzednie władze banku, zamykany w trakcie trwającej obecnie restrukturyzacji instytucji. Wcześniej zrezygnowano m.in. z mobilnych wpłatomatów, czyli urządzeń zamontowanych na samochodach osobowych i umożliwiających wpłaty gotówki. Idea Bank przeżywa kłopoty finansowe m.in. w wyniku bankructwa GetBacku, którego obligacje sprzedawał swoim klientom.

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu redakcja Cashless otrzymała komentarz z biura prasowego Idea Banku o następującej treści: "Z dniem 1 października 2019 r. Idea Huby oraz Idea Spot zostały przekształcone w zwykłe oddziały Idea Banku. Działanie to wpisuje się w proces restrukturyzacji sieci sprzedaży, w ramach którego Idea Bank przenosi się z dotychczasowych przestronnych oddziałów do nowych lokalizacji. Pozwoli to na kilkukrotne zmniejszenie kosztów. Zmiany te są zgodne również z ogólnoświatowym trendem polegającym na przechodzeniu klientów na bankowość internetową i mobilną. Nowe rozwiązania wiążą się ze zmianą modelu biznesowego i nie wpływają na terminowość ani jakość oferowanych przez bank usług".

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies