Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w cenniku EnveloBanku. Sporo podwyżek dla klientów firmowych

Od grudnia jednoosobowe firmy będą musiały płacić więcej m.in. za przelewy i transakcje gotówkowe

Bank Pocztowy opublikował nową tabelę opłat i prowizji, jaka od połowy grudnia obowiązywać będzie klientów EnveloBanku prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Bank dostosowuje w ten sposób swój cennik do regulacji europejskich, zgodnie z którymi opłaty za transakcje zagraniczne, takie jak przelewy i wypłaty z bankomatów, mają zostać zrównane z opłatami od podobnych czynności wykonywanych w kraju. Przy okazji jednak klienci firmowi EnveloBanku otrzymają "prezent" w postaci wielu podwyżek.

Przeczytajcie także: Apple Pay dostępne w EnveloBanku

I tak drożeją przede wszystkim przelewy. Te na rachunki w innych bankach, zlecane w placówce kosztują dziś 7 a będą kosztować 10 zł. Do tego samego poziomu wzrośnie opłata za przelewy natychmiastowe zlecane w placówkach, przez bankowość elektroniczną oraz mobilną. Teraz płaci się za to 5 zł. Natomiast z 7 do 10 zł podrożeją przelewy do urzędu skarbowego zlecane telefonicznie oraz w oddziale.

Przeczytajcie także: Klienci Pocztowego wreszcie doczekają się aplikacji mobilnej

Jak wcześniej wspomniałem, drożeją także transakcje gotówkowe. Za wpłaty we wpłatomatach Euronetu klienci firmowi EnveloBanku płacą teraz 0,7 proc. kwoty transakcji, min. 5 zł a będą płacić – 0,7 proc. min. 7 zł. Wpłata w placówce jest dziś darmowa, a będzie kosztowała 5 zł. Natomiast wypłata gotówki w placówce wiąże się dziś z kosztem w wysokości 7 zł. Od połowy grudnia wzrośnie on do 10 zł. Wpłata w bilonie podrożeje z 1 proc. do 1 proc. min. 10 zł. Natomiast dostawa gotówki pod wskazany adres zdrożeje z 15 do 20 zł. Trzeba będzie też płacić dwa razy więcej za sprawdzenie salda w bankomacie. Teraz kosztuje to 0,5 zł, a będzie – 1 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies