Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uwaga klienci Euro Banku i Millennium. Długa przerwa techniczna w drugi weekend listopada

W jej trakcie produkty klientów Euro Banku zostaną przeniesione do systemów informatycznych Millennium

Euro Bank i Millennium poinformowały o planowanych pracach informatycznych związanych z tzw. fuzją operacyjną, jakie mają zostać przeprowadzone w dniach 8-11 listopada. W ich wyniku wszystkie produkty klientów Euro Banku zostaną przeniesione na platformę Millennium a marka eurobank ma zniknąć z rynku.

I tak dla klientów Euro Banku oznacza to, że już od piątku 8 listopada od godz. 18 nie będą mogli zalogować się na swoje konto przez system internetowy i aplikację mobilną. Nie będą też mogli wykonywać płatności internetowych, transakcji zbliżeniowych telefonem oraz aktywować kart. Bank nie przewiduje natomiast utrudnień w płatnościach kartami plastikowymi oraz wypłatach nimi gotówki z bankomatów. Uczula jednak, że okresowo mogą wystąpić kłopoty w korzystaniu z funkcji wielowalutowej. Infolinia ma działać w trybie informacyjnym. Będzie też pozwalać na zastrzeżenie karty.

Przeczytajcie także: BNP Paribas zdradza szczegóły fuzji operacyjnej z R. Polbankiem

Jeżeli zaś chodzi o klientów Millennium, to dostęp do systemów elektronicznych zostanie im ograniczony w sobotę 9 listopada o godz. 5.30 rano. Od tego momentu nie będą mogli zalogować się na rachunki przez Millenet i aplikację mobilną. Nie będą działać płatności internetowe i Blik. Nie będzie też możliwości aktywacji kart oraz zlecania jakichkolwiek operacji przez telefon i w oddziałach. Bank zastrzega, że mogą też wystąpić utrudnienia w korzystaniu z płatności HCE. Millennium deklaruje jednocześnie, że normalnie powinny działać karty plastikowe i bankomaty.

Dostęp do serwisu transakcyjnego i aplikacji Millennium ma zostać przywrócony w poniedziałek 11 listopada w godzinach wieczornych. Klienci Euro Banku znajdą swoje produkty już w systemach Millennium, ale pierwsze logowanie będą musieli rozpocząć jeszcze na stronie dotychczasowego banku. Stracą możliwość korzystania z płatności Google Pay, bo Millennium takiej usługi nie oferuje. W zamian zyskają HCE (płatności zbliżeniowe w aplikacji bankowej) i Blika.

Przeczytajcie także: Millennium wchłonął Euro Bank

Natomiast nie zmienią się numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych, kody PIN kart, terminy umowne i odnawialność produktów oszczędnościowych, numery rachunków i harmonogramy spłat rat kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych i kredytów hipotecznych udzielonych w złotych, limity kredytowe w koncie osobistym, terminy spłaty i generowania zestawień transakcji oraz długość okresu bezodsetkowego dla kart kredytowych, opłaty i prowizje a także identyfikatory (loginy) do serwisów bankowości internetowej. Placówki Euro Banku zostaną włączone do sieci Millennium.

Co ciekawe na długi, listopadowy weekend prace informatyczne zaplanował także BNP Paribas. W ich trakcie przeniesie do swoich systemów informatycznych produkty klientów byłego Raiffeisen Polbanku. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies