Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Zmiana na stanowisku szefa departamentu ds. fintech w KNF. Nowym dyrektorem został człowiek z Ministerstwa Finansów

Od 1 października obowiązki dyrektora departamentu innowacji finansowych w KNF pełni Zbigniew Wiliński

Biuro prasowe Komisji Nadzoru Finansowego poinformowało o zmianach personalnych we władzach departamentu ds. fintech. Od 1 października na stanowisku tym zasiada Zbigniew Wiliński z resortu finansów. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W MF odpowiadał m. in. za wdrożenie Jednolitego Pliku Kontrolnego i likwidację deklaracji VAT-7. W ramach projektu "MinfinTech" odpowiadał za pozyskiwanie innowacyjnych narzędzi od startupów do poprawy skuteczności Krajowej Administracji Skarbowej. Pełnił także funkcję mentora i ambasadora programu GOVTECH.

Przeczytajcie także: KNF kończy projekt Fintech Hub

Z komunikatu biura prasowego KNF wynika, że dotychczasowa dyrektor departamentu fintech Magdalena Borowik pozostaje w strukturach instytucji. Będzie doradcą przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego i będzie odpowiedzialna m.in. tworzenie i animowanie jak to określono platformy dialogu rynkowego w ramach ekosystemu fintech. Będzie też m.in. reprezentować KNF na zewnątrz poprzez utrzymywanie relacji z nadzorami zagranicznymi i udział w debacie umożliwiającej wymianę poglądów dotyczących rozwoju sektora fintech.

Skąd decyzja o zmianie na szczycie fintechowego departamentu w KNF? Zdaniem rzecznika prasowego instytucji Jacka Barszczewskiego wykazała to analiza dotychczasowych doświadczeń w zakresie funkcjonowania nadzoru w obszarze wsparcia innowacji finansowych. Postanowiono więc rozdzielić bieżącą, operacyjną działalność departamentu fintech od pozostałych funkcji, np. reprezentacyjnych.

Przeczytajcie także: Kiedy piaskownica regulacyjna w Polsce?

Magdalena Borowik na stanowisku dyrektora departamentu ds. fintech w KNF zasiadała od wiosny bieżącego roku. Za jej kadencji zdecydowano m.in. o zawieszeniu prac nad tzw. wirtualną piaskownicą regulacyjną dla fintechów czy rezygnacji z projektu Fintech Hub, który miał być centrum informacji na temat regulacji dla innowacyjnych firm działających w branży finansowej.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies