Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zobaczcie nowe, pionowe karty od mBanku. Numer i datę ważności mają ukryte na rewersie, jak metale od Revoluta

mBank wprowadzi do sprzedaży nowe karty już 2 września

mBank poinformował o planowanym na 2 września wprowadzeniu do sprzedaży kart debetowych z zupełnie nowymi wzorami. Bedą bardzo charakterystyczne, bo odróżnią się m.in. pionową orientacją i białym tłem. Mają być dostępne zarówno z logo Mastercarda jak i Visy. A wyglądać będą mniej więcej tak:

Inną ciekawą cechą nowych wzorów kart mBanku będzie ukrycie danych takich jak np. numer czy data ważności na rewersie, czyli tam gdzie zwykle jest tylko kod zabezpieczający. Działanie takie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z plastiku. W ten sposób zmniejsza się ryzyko ujawnienia ważnych danych podczas płatności w sklepach stacjonarnych.

Przeczytajcie także: Ruszyła kolejna kampania Polski Bezgotówkowej

Karty z pionową orientacją wydawane są coraz częściej. Przemawia za tym nie tylko chęć graficznego odróżnienia instrumentu od tego co oferuje konkurencja. Również rozwój technologii mikroprocesorowej oraz zbliżeniowej powoduje, że orientacja pozioma w zasadzie nie ma uzasadnienia. Z paska magnetycznego, umieszczonego na dłuższej krawędzi karty, w zasadzie już się nie korzysta. Przynajmniej w Polsce, gdzie 100 proc. terminali przystosowanych jest do płatności bezstykowych.

Przeczytajcie także: mBank wprowadzi do sprzedaży pionowe karty

Natomiast zamiar wprowadzenia do sprzedaży pionowo zorientowanych kart debetowych mBank zdradził kilka tygodni temu. Zapis na ich temat znalazł się w nowym cenniku i regulaminie instytucji, jakie zaczną obowiązywać już 14 września. Więcej na temat zmian w tych dokumentach możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies