Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sofort traci wyłączność na obsługę sklepu Deichmann. Od teraz można tu płacić także za pośrednictwem Przelewy24

Dzięki współpracy z poznańskim operatorem płatności klienci Deichmanna mogą płacić nie tylko za pomocą usługi opartej o bezpośredni dostęp do rachunku, ale i przelewami typu pay by link

Operator serwisu Przelewy24 pochwalił się pozyskaniem nowego i dużego klienta, którym jest sklep internetowy należący do niemieckiej sieci salonów obuwniczych Deichmann. Od początku sierpnia bieżącego roku za kupione tu buty można płacić m.in. przelewami typu pay by link i kartami bankowymi dwóch najważniejszych organizacji płatniczych.

Przeczytajcie także: Przelewy24 wejdą w skład grupy P24 DotCard

Wejście serwisu Przelewy24 z usługami płatniczymi do sklepu Deichmanna to ciekawa informacja, bo dotychczas sieć ta nie pozwalała na płatności za pomocą najpopularniejszego narzędzia w polskim e-commerce, a więc właśnie pay by linków. Ponadto do tej pory jedynym operatorem płatności obsługującym ten sklep był niemiecki Sofort, którego usługi wzbudzały swego czasu sporo kontrowersji. Internetowy Deichmann był jednym z kilku podmiotów w Polsce, u których można było korzystać z rozwiązania tej firmy.

Przeczytajcie także: Przelewy24 zmienią właściciela

Przypomnę, że Sofort, należący teraz do szwedzkiego fintechu Klarna, oferuje płatności bezpośrednio z rachunku bankowego klienta. Ten, aby zrealizować transakcję, podaje operatorowi usługi login oraz hasło do swojego konta bankowego. Następnie system zleca przelew, a klient musi autoryzować go hasłem jednorazowym. Bankowcy z Polski alarmowali, że tego rodzaju usługa jest niezgodna z zasadami bezpieczeństwa i niesie ze sobą ryzyko fraudów. Banki uzyskały w tej kwestii wsparcie Komisji Nadzoru Finansowego, która rekomendowała nadzorowanym przez siebie instytucjom wycofanie usług opartych o bezpośredni dostęp do konta bankowego.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies