Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To dopiero ciekawostka. Sofort znika z rynku. Ale oferowana przez niego usługa pozostaje

Właściciel firmy, szwedzka grupa Klarna, zmienia logotypy należących do siebie marek. Nazwa Sofort nie będzie już wykorzystywana

Biuro prasowe Klarny podało przed chwilą informację o, jak to określono, ujednoliceniu identyfikacji wizualnej, która obejmie spółkę matkę oraz należące do niej spółki Bill Pay i dobrze znany na polskim rynku Sofort. W wyniku tego procesu nazwa Sofort nie będzie już używana, a w jej miejsce pojawi się nazwa Klarnaprzelew elektroniczny. Zmiany obowiązują od dzisiaj.

Przeczytajcie także: Właściciel Sofortu dostał licencję bankową

Jak głosi komunikat Klarny, usługi Sofortu zostaną zintegrowane pod kątem wizualnym, ale technologicznie ich funkcjonalność pozostanie bez zmian. Tylko niezbędne modyfikacje nastąpią na stronach partnerów Sofort, gdzie przy wymienionych metodach płatności znajdzie się nowe logo Klarny (w wersji na białym lub czarnym tle). Owe logo wygląda tak:


– Zastąpienie logo Sofort nowym logotypem usługi i logo Klarny to jedyna zmiana, którą klienci końcowi będą w stanie zauważyć. Natomiast sprzedawcy będą zobowiązani do zmiany logotypu Sofort. Co bardzo ważne, umowy oraz ich warunki pozostaną bez zmian, jak również osoby kontaktowe ze strony firmy nie ulegną zmianie – zapewnia Sebastian Siemiątkowski, współzałożyciel i szef Klarny.

Przeczytajcie także: Visa zainwestuje w spółkę Klarna

Sofort to najbardziej znana na polskim rynku firma oferująca płatności w środowisku e-commerce wykorzystujące tzw. bezpośredni dostęp do rachunku bankowego. Aby skorzystać z usługi, należy podać login i hasło do swojego konta oraz zaakceptować transakcję kodem jednorazowym. Resztę wykonuje Sofort. Ze względu na konieczność udostępniania danych wrażliwych metoda ta wzbudza kontrowersje i nie jest akceptowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Co ciekawe niedawno Klarna otrzymała licencję bankową a decyzję o zainwestowaniu w nią podjęła Visa.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KNF, KLARNA, SOFORT

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies