Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Garmin Pay w Pekao. Bank zdradza datę premiery nowej usługi

Pekao planuje udostępnienie nowych płatności mobilnych jeszcze w te wakacje

O tym, że Pekao planuje wdrożenie płatności mobilnych Garmin Pay wiadomo od co najmniej kilku miesięcy. W serwisie Cashless mogliście przeczytać o tym w lutym. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Teraz znana jest już bliższa data premiery tej usługi. Jak podało biuro prasowe Pekao, bank zamierza wprowadzić te płatności do oferty w sierpniu lub nawet w lipcu bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza nowy cennik

Deklaracja biura prasowego Pekao padła w odpowiedzi na moje pytanie w sprawie szykowanych przez bank nowości. Przypomnę, że niedawno instytucja opublikowała nowe cenniki i regulaminy, z których wynika, że wkrótce bank zrezygnuje z aplikacji na tablety i serwisu telefonicznego (tekst na ten temat znajdziecie tutaj). Wprowadzi też przelewy Blik P2P (na numer telefonu) i przelewy Express Elixir. Z informacji służb prasowych Pekao wynika, że P2P znajdą się w ofercie banku najpóźniej w IV kw. 2019 r. Bardziej konkretna data debiutu przelewów Express Elixir nie jest jeszcze znana.

Przeczytajcie także: Pekao zapowiada wiele nowości technologicznych

Wielu czytelników wciąż pyta o jeszcze jedną innowację, którą chętnie zobaczyliby w ofercie Pekao, a mianowicie Google Pay. To zbliżeniowe płatności mobilne na telefony z systemem operacyjnym Android. Wygląda na to, że Pekao na razie nie zmienia zdania, że doskonałym zamiennikiem tej usługi w jego wypadku są płatności HCE dostępne bezpośrednio w jego aplikacji mobilnej PeoPay. Przypomnę, że Pekao był pierwszym bankiem w Polsce i jednym z pierwszych na świecie, który takie rozwiązanie wdrożył. Obecnie oferuje także płatności Apple Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies