Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Western Union będzie realizował przekazy na kartę płatniczą. Ma strategiczny sojusz z Visą

Współpraca Visy z WU będzie polegać m.in. na wdrożeniu Visa Direct, platformy obsługującej płatności w czasie rzeczywistym

Visa wydała dziś komunikat prasowy, w którym informuje o zawarciu strategicznego partnerstwa z Western Union, jedną z najważniejszych firm działających w segmencie międzynarodowych przekazów pieniężnych. Współpraca obu podmiotów ma polegać m.in. na wdrożeniu przez Western Union platformy Visa Direct, która obsługuje w czasie rzeczywistym tzw. push payments, czyli przekazy na numer karty.

Przeczytajcie także: Western Union zaoferował aplikację do przesyłania pieniędzy

Dzięki temu wdrożeniu Western Union ma nadzieję znacznie skrócić czas realizacji oferowanych przez siebie międzynarodowych przekazów pieniężnych. Jak napisano w komunikacie, po uruchomieniu usługi Visa Direct Western Union będzie mógł oferować swoim klientom szybsze i bardziej transparentne transfery środków na kartę oraz lepsze doświadczenie użytkownika zarówno po stronie nadawcy, jak i odbiorcy.

Przeczytajcie także: Ukraińcy lubią przesyłać pieniądze Blikiem

Obecnie na całym świecie za pośrednictwem przelewu czy rachunku bankowego przesyłanych jest każdego dnia niemal 80 bilionów dolarów. Większość tych transakcji jest realizowana przy wykorzystaniu przestarzałych, wieloetapowych i kosztownych metod. Powoduje to, że usługa jest droga a na pieniądze czeka się nawet kilka dni. 85 proc. wszystkich tego typu transakcji wciąż realizowanych jest w gotówce.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies