Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao rozszerzy dostęp do płatności Apple Pay. Wkrótce skorzystają z nich posiadacze kart Visa

To jedna z nowości, jaka znajdzie się w ofercie Pekao w II poł. bieżącego roku

Biuro prasowe Pekao poinformowało o trwających pracach nad rozszerzeniem dostępu do płatności Apple Pay. Obecnie z rozwiązania tego korzystać mogą klienci posiadający karty z logo Mastercard. W ciągu kilku najbliższych miesięcy usługa zostanie udostępniona także posiadaczom plastików Visy. Większość kart wydawanych przez Pekao to mastercardy. Spora część klientów banku korzysta jednak także z oferty konkurencyjnej organizacji. To w szczególności przedstawiciele segmentu premium, małych i średnich firm, korporacji oraz indywidualni użytkownicy kart kredytowych.

Przeczytajcie także: Pekao zapowiada wiele nowości technologicznych

Bank Pekao znalazł się w gronie instytucji z Polski, które jako pierwsze na tym rynku w czerwcu ubiegłego roku wprowadziły Apple Pay. Nie wiadomo, ilu klientów banku korzysta z tego rozwiązania – instytucja nie podaje takich danych zasłaniając się umową z amerykańskim producentem smartfonów. Wiadomo, że w ciągu pierwszych kilku dni od udostępnienia Apple Pay z usługi zaczęło korzystać ponad 20 tys. klientów Pekao. Więcej na ten temat – tutaj.

Przeczytajcie także: Pekao chwali się sukcesem Apple Pay

Natomiast na II poł. bieżącego roku Pekao zapowiada jeszcze więcej nowości niż tylko rozszerzenie dostępności Apple Pay. Bank planuje też wdrożenie nowego serwisu transakcyjnego. Klienci Pekao będą też mogli korzystać z Garmin Pay. To płatności mobilne dostępne dla użytkowników sportowych zegarków Garmina. Niedawno Pekao wdrożył już nową stronę informacyjną a także mobilną autoryzację oraz możliwość zakładania rachunków przez nowych klientów z uwierzytelnieniem przy wykorzystaniu selfie.

Fot. flickr CC BY 2.0

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies