Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lokaty mobilne, wrzesień 2015 r. - raport Cashless

Raiffeisen Polbank obniża oprocentowanie. Nowy mobilny depozyt znalazł się w ofercie Euro Banku

3,5 proc. w skali roku. Tyle pozwalają zarobić najlepiej oprocentowane lokaty, które możecie zakładać za pośrednictwem aplikacji bankowych na smartfonach. Od miesięcy ofertę taką ma Getin. To lokata zakładana na 2 miesiące, z minimalna kwotą na poziomie tysiąca zł i maksymalną wynoszącą 10 tys. zł.

Ale od niedawna 3,5 proc. zarobić możecie również na nowej lokacie w Euro Banku. To produkt dla nowych klientów, którzy rozpoczną korzystanie z aplikacji mobilnej. Lokatę można założyć na miesiąc, posiadając min. 200 zł i maksimum 10 tys. zł.

Euro Bank pozwala również zakładać standardowe lokaty za pomocą aplikacji. Ich minimalna kwota zawsze wynosi 200 zł. Maksymalnej nie ma, ale oprocentowanie jest niższe przy kwotach do 10 tys. zł i wyższe powyżej tej kwoty oszczędności. Odsetki w skali roku wynoszą odpowiednio 1,25-1,35 proc. dla lokaty miesięcznej, 1,55-1,65 proc. dla kwartalnej, 1,65-1,75 proc. dla półrocznej oraz 1,75-1,85 dla rocznej. Bank oferuje również depozyty dwu-, trzy- i czteroletnie, oprocentowane odpowiednio 1,95-2,05 proc., 2-2,1 proc. i 2,2-2,3 proc.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe, sierpień 2015 r. - raport Cashless

Na trzecim miejscu pod względem wysokości oprocentowania lokat mobilnych znajduje się Millennium. Tu można zarobić 3,25 proc. w skali roku. To oferta dla posiadaczy konta 360. Pozostali klienci mogą zyskać 2,75 proc. Lokatę można założyć na kwartał, posiadając min. 500 zł. Maksymalna kwota oszczędności to 10 tys. zł.

W ubiegłym miesiącu na kolejnej pozycji był Raiffeisen Polbank. Ale ze względu na fakt, że obniżył oprocentowanie swojego produktu, został wyprzedzony przez Bank Smart, w którym można zarobić maksymalnie 3 proc. Tyle dostaną nowi klienci, posiadający nie więcej niż 50 tys. zł. Powyżej tej kwoty zarobią 2 proc. Natomiast klienci, którzy związali się z Bankiem Smart między 12 lutego a 17 lipca bieżącego roku zarobią odpowiednio 2,8-2 proc.

Ci, którzy założyli rachunek w tym banku przed 12 lutego, dostaną 2,8 proc., jeżeli mają oszczędności w wysokości do 50 tys. zł. W przypadku zdeponowania większej kwoty, ale nie większej niż 100 tys. zł mogą zarobić 2,7 proc. W przypadku zdeponowania jeszcze większych sum Smart płaci najstarszym klientom 2,4 proc. w skali roku.

Przeczytajcie także: Najpopularniejsze konta osobiste, II kw. 2015 r. - raport Cashless

Natomiast wspomniany Raiffeisen Polbank oferuje już tylko 2,6 proc. To lokata zakładana na kwartał. Jej minimalna kwota to tysiąc złotych a maksymalna – 10 tys. zł.

Na szóstej pozycji pod względem opłacalności mobilnego oszczędzania znajduje się oferta Plus Banku. Klient tej instytucji ma szeroki wybór mobilnych depozytów, z okresem zapadalności wynoszącym 1, 3, 6, 12, 24 i 36 miesięcy. Oprocentowanie roczne wynosi odpowiednio 1,75 proc., 2,5 proc., 2,5 proc., 2,7 proc., 2,7 proc. i 2,9 proc. Minimalna kwota oszczędności to 1000 zł. Maksymalnej nie ma.

Z kolei w BZ WBK możecie zarobić maksymalnie 2,5 proc. w skali roku. Lokatę założycie na 4 miesiące. Minimalna i maksymalna kwota wynosi odpowiednio tysiąc i 10 tys. zł.

Przeczytajcie także: Karty przedpłacone, II kw. 2015 r. - raport Cashless

Na przedostatnim miejscu w zestawieniu najlepiej oprocentowanych lokat mobilnych znajduje się PKO BP. Bank oferuje lokaty 30-dniowe, kwartalne, 6-miesięczne i roczne zakładane przez aplikację IKO. Wypłacane odsetki wynoszą odpowiednio 2,25 proc., 1,5 proc., 1,6 proc. i 2 proc. Minimalna kwota oszczędzania to 1000 zł. Maksymalna jest jedynie w przypadku lokaty miesięcznej i wynosi 10 tys. zł.

Tradycyjnie stawkę zamyka oferta Pekao. Tu dostępne są mobilne depozyty m.in. na miesiąc, 3, 6 i 12 miesięcy. W przypadku lokat o najkrótszym okresie oszczędzania bank wypłaca odsetki w wysokości symbolicznego 1 proc. dla lokat o wartości do 50 tys. zł, 1,1 proc. dla lokat o wartości między 50 a 100 tys. zł oraz 1,15 proc. powyżej tej kwoty.

Na lokatach kwartalnych Pekao oferuje 1,5 proc., pólrocznych – 1,7 proc. a rocznych – 2,1 proc., niezależnie od kwoty oszczędzania. Jest jednak minimalna wartość oszczędności uprawniająca do założenia lokat mobilnych, która wynosi 1000 zł.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies