Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uważajcie na przelewy z Revoluta we frankach szwajcarskich. Mogą pojawić się wysokie prowizje

To efekt zmiany sposobu rozliczeń wprowadzonej 31 maja

Revolut poinformował swoich klientów o zmianie sposobu rozliczania przelewów we frankach szwajcarskich z prowadzonych przez siebie kont na rachunki w instytucjach spoza Szwajcarii. Zmiana może spowodować naliczenie opłat przez banki z tytułu przelewów przychodzących. O tym, że taka sytuacja może mieć miejsce, w serwisie Cashless mogliście przeczytać już kilka tygodni temu.

Przeczytajcie także: Przelewy z Revoluta we frankach obarczone prowizją

Przypomnę, że pod koniec kwietnia jeden z czytelników doniósł o prowizji naliczonej przez PKO BP z tytułu przelewu we frankach zleconego na rachunek w tym banku z konta Revolut. Wcześniej takiej opłaty nie było. Jak się dowiedziałem, prowizja została naliczona w wyniku zmiany sposobu rozliczania transakcji przez jednego z pośredników, z którego usług korzysta Revolut. Wówczas jednak obsługa brytyjskiego fintechu poleciła czytelnikowi złożyć reklamację. Z doniesień innych klientów Revoluta, którzy mieli podobne przygody z przelewami we frankach, wynikało, że prowizje były zwracane. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: Apple Pay już dla wszystkich klientów Revoluta z Polski

Ale teraz już nie będą. Z informacji przekazanej klientom wynika bowiem, że od 31 maja zmiana sposobu rozliczania przelewów wychodzących z kont Revolut we frankach do banków spoza Szwajcarii zmienia się na stałe. Dotychczas w sytuacji tej stosowana była opcja OUR, dzięki której wszystkie koszty związane z realizacją transakcji pokrywała instytucja nadawcy przelewu. Od teraz stosowana będzie opcja SHA. Oznacza to, że koszty operacji są dzielone między instytucję nadawcy i odbiorcy przelewu. Bank odbiorcy jest więc upoważniony do pobrania opłaty.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies