Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nastolatek podczas rodzinnych spotkań robił zdjęcia kart swoich bliskich i płacił w internecie. Aż 272 razy

Teraz 15-letni uczeń gimnazjum stanie przed sądem rodzinnym

Mądrość ludowa mówi, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach. Ale nie dotyczy to raczej rodziny pewnego 15-letniego ucznia gimnazjum z Olsztyna, który wkrótce stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Postawiono mu zarzut przeprowadzenia 272 transakcji internetowych przy pomocy nieswoich kart płatniczych.

Przeczytajcie także: BIK uruchomił Analizator Kredytowy

Ciekawostką może być sposób, w jaki nastolatek wszedł w posiadanie danych kart. Jak ustaliła policja, podczas rodzinnych spotkań kamerą w smartfonie fotografował karty swoich bliskich. Następnie wykorzystywał pozyskane w ten sposób informacje do transakcji w sklepach internetowych. W kilku przypadkach wpłacał też pieniądze w postaci darowizny m.in. dla twórców muzyki.

Policja podała, że gimnazjalista wpadł, gdy jedna z pokrzywdzonych osób zauważyła w historii swoich transakcji płatności, z którymi nie miała nic wspólnego. 15-latek okradł łącznie dziewięć osób na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Przeczytajcie także: Dzieci kradły pieniądze metodą "na Blika"

To nie pierwszy przypadek w ostatnim czasie, gdy na kradzieży pieniędzy użytkownikom nowoczesnych instrumentów płatniczych przyłapane zostały bardzo młode osoby. Kilka dni temu w serwisie Cashless mogliście przeczytać tekst na temat dwóch nastolatków, którzy kradli pieniądze metodą "na Blika". Więcej na ten temat tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies