Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta jako bilet w kolejnym mieście. W Toruniu pilot rusza już w marcu

Wdrożenia nowego systemu w całym mieście zostanie przeprowadzone prawdopodobnie w 2020 r.

1 marca rozpocząć ma się pilot nowego sposobu płatności za przejazdy komunikacją miejską w Toruniu. Testami objęte zostaną pojazdy na linii tramwajowej numer 1. Dzięki specjalnym biletoterminalom pasażerowie będą mogli opłacać przejazd zwykłą kartą bankową, telefonem z funkcją płatności mobilnych takich jak Apple Pay czy Google Pay lub kartą miejską.

Przeczytajcie także: SkyCash traci obsługę warszawskiej strefy parkingowej

Jak informuje serwis torun.pl w końcowej fazie pilota mieszkańcy będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat nowego sposobu płatności za przejazdy komunikacją miejską. Opinie pasażerów zostaną wzięte pod uwagę w rekomendacjach dotyczących funkcji, jakie powinien posiadać system obejmujący komunikację w całym mieście. Przeprowadzenie jego wdrożenia planowane jest na 2020 r. Koszt pilotażu, który startuje w przyszłym miesiącu, to 30 tys. zł.

Przeczytajcie także: Pilotaż nowych płatności w śląskiej komunikacji

Toruń to kolejne polskie, duże miasto, które decyduje się wprowadzić nowoczesny system opłat za przejazdy komunikacją miejską. Systemy takie umożliwiają płatności zwykłymi kartami bankowymi i bez konieczności drukowania papierowych biletów, bo w razie kontroli dowodem wniesienia opłaty jest sama karta, którą dokonano płatności. Część samorządów decyduje się jednak w okresie przejściowym na wydawanie pasażerom kartonikowych biletów. Nowoczesne systemy biletowe działają już m.in. we Wrocławiu i Bydgoszczy a testowane są m.in. w Katowicach, Łodzi i Trójmieście.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies