Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google Pay już dostępne dla klientów Credit Agricole. Wkrótce dostaną też Apple Pay

Francuski bank w zakresie nowoczesnych usług goni konkurencję obecną na polskim rynku

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami sprzed kilku dni dziś klienci Credit Agricole mieli dostać możliwość korzystania z płatności Google Pay. Biuro prasowe banku potwierdza, że większość użytkowników kart wydanych przez tę instytucję od dzisiaj od ok. godz. 9 rano może dodawać swoje plastiki do portfela firmy Google. Mnie to jeszcze się nie udało. Być może to jednak indywidualny problem, bowiem gdy próbuję powiązać kartę z apką Google Pay, pojawia się regulamin usługi przygotowany dla klientów Credit Agricole.

O tym, że Credit Agricole zamierza właśnie dziś udostępnić płatności Google Pay, mogliście przeczytać w ubiegłym tygodniu w serwisie Cashless w tekście, który znajdziecie tutaj. To samo źródło, które zdradziło termin debiutu Google Pay, twierdzi też, że już w marcu klienci Credit Agricole w Polsce będą mogli korzystać z płatności Apple Pay. Świadczyć o tym mogą także odpowiedzi banku udzielane na pytania zadawane przez klientów na Facebooku.

Przeczytajcie także: Credit Agricole udostępni G Pay 12 lutego

Jeżeli chodzi o Google Pay, to z usługi tej mogą już korzystać klienci ponad dwudziestu wydawców kart z Polski, w tym kilkunastu banków. Natomiast Apple Pay oferowane jest aktualnie przez 11 instytucji, w tym od czerwca ubiegłego roku przez Aliora, BGŻ BNP Paribas, Getin, mBank, Nest, Pekao, Raiffeisen Polbank, Santander i T-Mobile Usługi Bankowe. Jesienią płatności Apple Pay trafiły do klientów PKO a na początku bieżącego roku – do ING Banku Śląskiego. Na luty lub pierwsze dni marca udostępnienie usługi zadeklarował też prezes Millennium.

Przeczytajcie także: Apple Pay w Millennium jeszcze w lutym lub marcu

Natomiast wprowadzenie do oferty nowych płatności mobilnych przez Credit Agricole świadczy o dążeniu tego banku do nadgonienia dystansu, jaki pod względem nowoczesnych usług dzieli go od konkurencji. Przypomnę, że bank oferuje już aplikację mobilną pozwalającą na zarządzanie rachunkami w podstawowym zakresie. Oferuje także płatności mobilne Blik i przelewy ekspresowe w systemie Express Elixir. Niedługo zamierza też uzupełnić ofertę o przelewy P2P Blikiem, a więc na numer telefonu odbiorcy.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies