Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Google Pay w Credit Agricole już 12 lutego. W marcu bank udostępni Apple Pay i przelewy Blikiem na numer telefonu

W ten sposób instytucja awansuje do czołówki banków z Polski oferujących płatności mobilne

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wkrótce klienci kolejnego banku z Polski będą mogli korzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych Google Pay i Apple Pay. Moje źródło twierdzi, że już 12 lutego użytkownicy kart wydanych przez Credit Agricole zyskają dostęp do pierwszego z tych rozwiązań. Natomiast na początku marca będą też mogli korzystać z Apple Pay. Biuro prasowe instytucji na razie nie chce tych doniesień komentować.

Przeczytajcie także: Apple Pay w Millennium najpóźniej w marcu

Jeżeli chodzi o płatności Google Pay, to obecnie znajdują się one w ofercie 21 wydawców kart z Polski, w tym 17 banków. Rozwiązanie to stało się więc w zasadzie rynkowym standardem choć część wydawców, w tym przede wszystkim PKO, Pekao i Millennium, konsekwentnie utrzymuje, że nie chce go wdrażać a użytkownikom smartfonów z Androidem oferuje płatności HCE dostępne we własnych aplikacjach.

Z kolei z Apple Pay mogą korzystać klienci 11 instytucji, w tym od czerwca ubiegłego roku: Aliora, BGŻ BNP Paribas, Getinu, mBanku, Nest, Pekao, Raiffeisen Polbanku, Santandera i T-Mobile Usług Bankowych. Jesienią płatności Apple Pay trafiły do klientów PKO a na początku bieżącego roku – do ING Banku Śląskiego. Wczoraj z kolei wprowadzenie do oferty tych płatności w lutym lub najpóźniej w marcu zadeklarował prezes Millennium.

Przeczytajcie także: Biometria w aplikacji Credit Agricole

Natomiast Apple Pay i Google Pay to nie wszystkie nowości płatnicze, jakie wkrótce trafić mają do klientów Credit Agricole. Prawdopodobnie pod koniec marca zyskają oni też możliwość korzystania z przelewów Blikiem na numer telefonu odbiorcy, czyli z tzw. płatności P2P. Jeśli wszystkie te doniesienia się potwierdzą francuska instytucja awansuje do czołówki banków oferujących na polskim rynku płatności mobilne.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies