Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wybieracie się do supermarketu albo na kolację do restauracji? Dziś lepiej zabierzcie ze sobą gotówkę

W wyniku awarii sieci T-Mobile część terminali płatniczych może nie działać albo realizować płatności dłużej niż normalnie

Jak donoszą czytelnicy Cashless w wielu sklepach i punktach usługowych występują problemy z transakcjami bezgotówkowymi realizowanymi w terminalach płatniczych. Kłopoty dotyczą różnych lokalizacji oraz urządzeń należących do różnych operatorów. Płatności albo nie dochodzą do skutku w wyniku błędu w komunikacji albo ich realizacja trwa kilka, nawet kilkanaście minut.

Przeczytajcie także: Kłopoty z przelewami przez awarię w T-Mobile

Przyczyną kłopotów jest prawdopodobnie awaria w T-Mobile. Przypomnę, że dziś rano doszło do pożaru jednego z budynków wykorzystywanych przez tego operatora. W jego wyniku przestało działać call center firmy a także wybrane usługi telekomunikacyjne. W rezultacie część klientów posiadająca komórkę w sieci T-Mobile nie mogła odbierać SMS-ów autoryzacyjnych i potwierdzać przelewów zlecanych w bankowości internetowej. Więcej na ten temat tutaj. Wygląda na to, że awaria T-Mobile stoi też za kłopotami w terminalach.

Przeczytajcie także: Konflikt na linii American Express - Curve

Na razie nie wiadomo, kiedy problemy operatora komórkowego zostaną rozwiązane. T-Mobile informuje m.in. na swoim profilu na Facebooku, że prace nad usunięciem awarii trwają. Dla osób wybierających się dziś wieczorem na zakupy albo do restauracji to oznacza tyle, że na wszelki wypadek powinny zaopatrzyć się w gotówkę. Mogą mieć bowiem problemy z płatnościami na terminalach łączących się z centrum autoryzacyjnym za pośrednictwem T-Mobile. Na urządzeniach korzystających z usług konkurencyjnych sieci komórkowych płatności powinny przechodzić normalnie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies