Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Apple Pay już dostępne dla klientów ING w Polsce

Przed chwilą udało mi się dodać kartę wydaną przez Bank Śląski do portfela Apple Pay

Od wczorajszego wieczora czytelnicy Cashless donoszą, iż moment udostępnienia usługi Apple Pay dla klientów ING musi być bliski. Świadczyć o tym miało m.in. pojawienie się regulaminu Apple Pay przy próbie dodania karty Śląskiego do portfela. Dziś rano natomiast jeden z czytelników nadesłał zrzut z ekranu telefonu z kartą ING dodaną do Apple Wallet. Przed chwilą także i ja spróbowałem dodać swoją kartę i udało się.

Jak widzicie, karta wydana przez Bank Śląski i dodana do cyfrowego portfela Apple jest gotowa do użycia. Jeszcze nie zdążyłem jej przetestować, ale zakładam, że powinna działać. W trakcie procedury dodawania karty musiałem zalogować się na konto przez komputer, gdzie musiałem wyrazić zgody na korzystanie z Apple Pay. Następnie potwierdzałem dodanie plastiku do portfela hasłem jednorazowym przesłanym przez SMS.

Przeczytajcie także: Nazwy kart wracają do Google Pay

ING jest jedenastym bankiem na polskim rynku, który umożliwia korzystanie z Apple Pay. Usługa zadebiutowała w czerwcu ubiegłego roku, kiedy trafiła do klientów Aliora, BGŻ BNP Paribas, Getinu, mBanku, Nest, Pekao, Santandera, Raiffeisen Polbanku i T-Mobile Usług Bankowych. Później, a więc jesienią ubiegłego roku, z Apple Pay zaczęli korzystać klienci PKO.

Przeczytajcie także: CallPay znika z rynku płatności

Apple Pay to płatności mobilne dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym iOS. Umożliwiają zbliżeniowe transakcje w terminalach w sklepach stacjonarnych a także operacje w internecie oraz wybranych aplikacjach zewnętrznych dostawców. Rozwiązaniem konkurencyjnym jest Google Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: APPLE PAY

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies