Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będzie trzeci kasoterminal na polskim rynku. Nowe rozwiązanie wprowadzi Ingenico

Producent pracuje nad urządzeniem wraz z jednym z działających w Polsce operatorów terminali płatniczych

Plany związane z wdrożeniem urządzenia będącego połączeniem terminala płatniczego z kasą fiskalną zdradził mi Piotr Waś, szef Ingenico na kraje Europy Wschodniej i Południowej. Z jego słów wynika, że finału prac nad kasoterminalem należy spodziewać się w najbliższych miesiącach. Urządzenie trafi do oferty jednego z działających w Polsce operatorów terminali płatniczych, choć przedstawiciel Ingenico nie chciał jeszcze ujawnić jego nazwy.

Przeczytajcie także: Drukarka fiskalna i terminal w jednym od iPOS

Maszyna, nad którą pracuje Ingenico, będzie trzecim kasoterminalem na polskim rynku. Pierwsze takie rozwiązanie pojawiło się wiosną 2016 roku za sprawą startupu iPOS. Firma wprowadziła urządzenie będące połączeniem drukarki fiskalnej z terminalem (a konkretnie padem programowalnym) Verifone. Natomiast pod koniec ubiegłego roku swoje rozwiązanie w tym obszarze przedstawił producent kas fiskalnych Posnet. Jego Pospay lada moment ma trafić do oferty firmy eService.

Przeczytajcie także: Kasoterminal od Posnet w sprzedaży od stycznia

Wszystkie te propozycje, a więc iPOS, Pospay oraz kasoterminal projektowany przez Ingenico to swego rodzaju składaki, a więc dwa oddzielne urządzenia (terminal i kasa) trochę na siłę połączone w jedną całość. Takie podejście do tematu wymuszają polskie przepisy, które w sposób restrykcyjny regulują zasady ingerencji w moduł fiskalny. Tymczasem oprogramowanie terminala wymaga częstych aktualizacji. To oznacza, że faktyczne zamknięcie kasy i terminala w jednym pudełku oznaczałoby konieczność wymiany urządzenia co kilka miesięcy, co czyniłoby takie rozwiązanie bardzo kosztownym.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies