Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
7 banków, które oferują możliwość wyboru indywidualnego wizerunku na karcie

Banków wydających karty ze spersonalizowanymi grafikami systematycznie przybywa

W mijającym tygodniu BGŻ BNP Paribas uruchomił głosowanie na wizerunek, jaki ma znaleźć się na wydawanych przez niego kartach debetowych. Działanie banku ma związek z prowadzoną przez tę instytucję kampanią mającą na celu zwrócenie uwagi na rolę kobiet w społeczeństwie i gospodarce. Akcja BGŻ BNP Paribas zainspirowała mnie do zaktualizowania listy banków umożliwiających klientom samodzielny wybór grafiki na plastiku. To jeszcze nie jest standard na polskim rynku, ale instytucji takich przybywa i obecnie jest ich już siedem (dwa lata temu na tej liście było pięć banków).

Przeczytajcie także: BGŻ BNP Paribas organizuje głosowanie na wzór karty

Niestety, spośród nich tylko dwa, a więc mBank i ING, pozwalają na najdalej idącą indywidualność przy wyborze wzoru karty, a więc na przesłanie własnej fotografii, która na plastiku ma się znaleźć. Taka personalizacja karty ma jedynie ograniczenia prawne, co oznacza, że klient nie może umieścić na niej na przykład logotypów firm, danych wrażliwych czy treści chronionych prawami autorskimi.

Przeczytajcie także: Jest drugi kasoterminal na polskim rynku

Pozostałe instytucje oferują możliwość wyboru grafiki z przygotowanych do tego celu galerii. Najbardziej rozbudowaną ma Pekao. Tu do wyboru jest prawie 80 różnych projektów. Nieco mniej grafik znajdziecie w Credit Agricole, PKO i Getinie. Najmniej, bo jedynie osiem wzorów oferuje BOŚ. Przy tym są to wzory związane z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie wiadomo, czy wkrótce karty te nie znikną z oferty banku. Poniżej znajduje się lista instytucji oferujących indywidualne wizerunki kart, wraz z kosztami jakie wiążą się z wydaniem i korzystaniem z takich plastików.

BOŚ
Bank oferuje do wyboru osiem wizerunków karty debetowej przygotowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Karta wydawana jest do konta osobistego za opłatą w wysokości 10 zł. Standardowa opłata za użytkowanie plastiku wynosi 6 zł miesięcznie. Można jej uniknąć wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł miesięcznie.

Credit Agricole
Bank umożliwia wybór grafiki karty z galerii zawierającej 50 wizerunków. Wydanie takiego plastiku kosztuje 15 zł. Natomiast jej użytkowanie przez posiadacza flagowego konta wiąże się z opłatą w wysokości 9 zł. Bank nie pobierze jej, jeśli na konto użytkownika wpłynie 1000 zł oraz wykona on przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem.

Getin
Klienci tego banku mają możliwość wyboru wzoru karty z galerii liczącej 17 grafik. Bank nie pobiera dodatkowej opłaty za wydanie karty z indywidualnym wizerunkiem. Dla posiadaczy flagowego rachunku osobistego w Getinie bezpłatne jest również użytkowanie plastiku.

ING
Bank pozwala na wybór jednego ze stu wizerunków dostępnych w galerii lub zaprojektowanie własnej grafiki. Taka przyjemność kosztuje 15 zł. Chyba, że macie mniej niż 26 lat, a wówczas możecie to zrobić za darmo. Użytkowanie karty przez posiadaczy flagowego rachunku kosztuje 7 zł miesięcznie lub 0 zł, po wykonaniu za jej pomocą transakcji bezgotówkowych na 300 zł miesięcznie. Bank nie pobiera opłat za odnowienie karty.

mBank
Instytucja pozwala na wybór jednego z kilkudziesięciu wizerunków umieszczonych w galerii oraz na zaprojektowanie własnej grafiki. Wydanie plastiku z indywidualnym wzorem nie jest obarczone dodatkową prowizją, ale za użytkowanie takiej karty płaci się 2 zł miesięcznie. Standardowa opłata za kartę wynosi 4 zł miesięcznie – bank nie pobiera jej, jeśli użytkownik wykona min. pięć transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

Pekao
W ofercie Pekao znajduje się galeria prawie 80 wizerunków kart. Klienci mogą je wybierać bezpłatnie podczas otwierania rachunku lub przy odnawianiu karty, której termin ważności minął. Przy zamówieniu karty z indywidualną grafiką w trakcie ważności karty dotąd posiadanej bank pobierze opłatę za wydanie duplikatu w wysokości 10 zł. Używanie karty standardowo kosztuje 3 zł miesięcznie. Bank nie pobierze opłaty, jeśli na rachunek klienta wpłynie min. 500 zł miesięcznie i wykona on kartą lub aplikacją PeoPay min. jedną transakcję bezgotówkową.

PKO
Galeria grafik w PKO liczy kilkanaście różnych wizerunków. Wydanie karty z jednym z nich kosztuje 14,90 zł. Standardowo używanie karty kosztuje 8 zł miesięcznie. Bank nie pobierze opłaty, jeśli wykonacie transakcje bezgotówkowe kartą lub Blikiem na kwotę min. 300 zł miesięcznie.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies