Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w cenniku Credit Agricole. Spore podwyżki opłat dla użytkowników starych pakietów

Od marca przyszłego roku podrożeje prowadzenie rachunków, wykonywanie przelewów oraz korzystanie z kart

Credit Agricole poinformował swoich klientów o zmianach, jakie zamierza wprowadzić w regulaminach i cennikach. Część z nich wynika z dostosowania dokumentów bankowych do przepisów dyrektywy PSD II – wejdą one w życie 20 grudnia bieżącego roku. Pozostałe dotyczą głównie podwyżek cen podstawowych usług bankowych w starych pakietach, a więc obsługiwanych, ale już niesprzedawanych. Te zmiany wejdą w życie w marcu przyszłego roku.

I tak, wzrośnie opłata za korzystanie z kont: PROSTOoszczędzającego (z 4,90 zł na 6 zł miesięcznie), PROSTOoszczędzającego Plus (z 9,90 zł na 12 zł), PROSTOoszczędzającego Premium (z 14,90 zł na 29,80 zł) oraz Klasycznego i Konta Plus (z 4,90 zł lub 11,90 zł miesięcznie w zależności od salda i wpływów na 6 zł i 14 zł). Jednocześnie bank wprowadził opłatę w wysokości 1 zł dla rachunków walutowych otwieranych do większości z wymienionych wyżej ROR-ów. Drożeje też korzystanie z tokena sprzętowego z 5 zł na 7 zł miesięcznie.

Przeczytajcie także: Apple Pay i Google Pay wkrótce w Credit Agricole

Credit Agricole postanowił także podnieść dla wymienionych wyżej rachunków ceny przelewów Elixir zlecanych przez serwis telefoniczny (z 5,90 zł na 10 zł) oraz w placówkach stacjonarnych (z 8,90 zł na 12 zł). W przypadku eKonta przelew zlecany w oddziale podrożeje z 12 zł na 15 zł. Opłata za przelewy SEPA zlecane w serwisie internetowym i telefonicznym zdrożeją z 5 zł i 8 zł na 10 zł a pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego zlecany za pośrednictwem bankowości telefonicznej z 0 zł na 10 zł. Ciekawostką jest wprowadzany abonament, w ramach którego można bez limitu zlecać przelewy w systemie Express Elixir. Na przykład do rachunku 1Konto abonament taki kosztować będzie 5 zł miesięcznie.

Wzrosną ponadto ceny korzystania z kart. I tak podstawowa opłata miesięczna za debetówkę wydaną do 1Konta wzrośnie z 2,90 zł do 4 zł, do konta PROSTOoszczędzającego – z 3,90 zł do 5 zł, do konta PROSTOoszczędzającego Plus – z 7,90 zł do 10 zł, do eKonta i konta Klasycznego – z 4,90 do 6 zł a do konta Plus z 4,90 zł lub 7,90 zł (w zależności o aktywności) do 6 zł lub 10 zł. Więcej trzeba będzie też płacić za korzystanie z bankomatów obcych. W przypadku 1Konta i Konta PROSTOoszczędzającego stawka za pojedynczą transakcję wzrasta z 5 zł do 6 zł a za abonament w ramach którego wszystkie wypłaty są darmowe – z 6 zł na 10 zł.

Przeczytajcie także: Antywirus w aplikacji Credit Agricole

W przypadku użytkowników kart wydanych do kont PROSTOoszczędzających Plus oraz kont Plus Credit Agricole wprowadza mechanizm znany już m.in. z mBanku i Euro Banku. Czyli wypłaty na kwotę większą niż 100 zł będą bezpłatne. W sytuacji, gdy klient będzie wykonywał transakcję o niższej wartości – zapłaci każdorazowo 5 zł. Natomiast posiadacze eKont oraz kont Klasycznych będą musieli pogodzić się ze wzrostem stawki za wypłaty gotówkowe z 3,5 proc. min. 5 zł na 3,5 proc. min. 7 zł. Takiej samej wysokości ceny dotyczą także wypłat z bankomatów obcych przy pomocy Blika.

Podwyższanie i to znaczne wielu opłat klientom posiadającym stare pakiety to dobrze znany manewr na polskim rynku. Bank może liczyć, że część osób korzystających z jego usług już od bardzo dawna nie zauważy zmian albo nie będzie im się chciało zmieniać taryfy. Zapewne innym celem takiego działania może być próba zmotywowania klientów mało aktywnych do zamknięcia rachunków.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies