Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Szef Monetivo o ostrzeżeniu KNF: dowiedzieliśmy się o nim z Facebooka

Monetivo jako jedna z trzech spółek została dziś umieszczona na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Kilka godzin temu Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat, w którym poinformowała o dodaniu do listy tzw. ostrzeżeń publicznych trzech nowych podmiotów. Jednym z nich jest poznańska spółka Monetivo świadcząca usługi płatnicze sklepom internetowym. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Poprosiłem Monetivo o komentarz dotyczący decyzji KNF. Właśnie otrzymałem mail z odpowiedzią zawierającą oświadczenie jej szefa, Grzegorza Agacińskiego.

Przeczytajcie także: Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

Przedstawiciel Monetivo pisze, że o dzisiejszej decyzji nadzoru dowiedział się z profilu KNF na Facebooku. – Jesteśmy zaskoczeni taką decyzją nadzoru. Dotychczas realizowaliśmy wszystkie wymagane obowiązki związane z prowadzeniem działalności, w tym obowiązki informacyjne, sprawozdawcze, konieczność posiadania ubezpieczenia itp. – napisał Agaciński.

Dodał, że w zeszłym roku firma prowadziła z komisją korespondencję na temat dalszej działalności. – Zdawało się nam, że wyjaśniliśmy wszelkie niejasności. W ostatnim czasie nie otrzymaliśmy od KNF żadnych zapytań czy informacji. Będziemy sprawę wyjaśniać w trybie natychmiastowym i oczywiście zastosujemy się do wszelkich zaleceń wydanych przez nadzór – stwierdził prezes Monetivo.

Przeczytajcie także: Nowości kartowe od Santandera

Grzegorz Agaciński napisał też, że jego spółka jest w trakcie informowania obsługiwanych klientów o zaistniałej sytuacji. – Zapewniamy, że ich środki finansowe są bezpieczne i nie ma tu mowy o sytuacji jaka była w przypadku Homepay. Nasza spółka realizuje wszystkie zobowiązania wynikające z umów na bieżąco – napisał przedstawiciel Monetivo.

Przypomnę, że kilka miesięcy temu klienci Homepay zaczęli skarżyć się na opóźnienia w płatnościach realizowanych przez tę firmę. Wkrótce później trafiła ona na listę ostrzeżeń KNF, a jeszcze później komisja cofnęła jej zezwolenie na prowadzenie biura usług płatniczych i zakazała wykonywania działalności. Monetivo, podobnie jak Homepay, ma licencję BUP. Większość dużych ogólnokrajowych integratorów płatności w e-commerce działa w oparciu o licencję krajowej instytucji płatniczej.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies