Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy atak na klientów mBanku. Przestępcy wyłudzają nie tylko loginy i hasła do rachunków

Pozyskują także numer Pesel oraz nazwisko panieńskie matki, co zapewne ma im ułatwić zdobycie duplikatu karty SIM

mBank ostrzega swoich klientów przed trwającą właśnie kampanią phishingową, której są celem. Przestępcy rozsyłają mejle sugerujące nadejście nowej informacji z mBanku. Aby uzyskać do niej dostęp, należy zalogować się na rachunek poprzez zawarty w mejlu link. Prowadzi on do fałszywej strony mBanku.

Przeczytajcie także: Niektóre mPOS-y mają luki bezpieczeństwa

Po wprowadzeniu tam loginu i hasła wyświetla się komunikat informujący o konieczności aktualizacji danych. Klienci są proszeni o podanie swojego numeru Pesel oraz nazwiska panieńskiego matki. mBank ostrzega, że nie jest autorem takiej korespondencji, a celem przestępców jest pozyskanie dostępu do rachunku i kradzież pieniędzy.

Przeczytajcie także: Kolejne oszustwo na duplikat SIM

Przestępcy posiadając login i hasło na rachunek nie mogą jeszcze ukraść pieniędzy z konta. Przelewy do odbiorców niezaufanych są bowiem dodatkowo autoryzowane hasłem z SMS-a lub w aplikacji mobilnej. Dlatego coraz częściej się słyszy o kradzieżach pieniędzy na duplikaty SIM wydawane przez telekomy. Wówczas hasła SMS-owe przychodzą na nową kartę będącą w posiadaniu złodziei. Posiadanie numeru Pesel i nazwiska panieńskiego matki okradanego klienta może im pomóc w uzyskaniu duplikatu SIM. Stąd zapewne próba pozyskania tych danych w najnowszym ataku phishingowym.

Co ciekawe przed atakiem z wykorzystaniem duplikatu karty SIM po raz trzeci w ostatnim czasie ostrzegł dziś swoich klientów także Getin. Bank uczula klientów, by natychmiast reagowali, jeśli stracą możliwość wykonywania lub odbierania połączeń za pomocą swojego telefonu komórkowego.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies